Ivana Awwadová "> Vyjádření ČIŽP k šetření v NPŠ – Ptačí potok - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vyjadreni-cizp-k-setreni-v-nps-ptaci-potok
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ČIŽP: Vyjádření ČIŽP k šetření v NPŠ – Ptačí potok

25. července 2011 | ČIŽP
Autor: Ivana Awwadová, tel: 731 405 077
Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) provedla v minulém týdnu šetření v oblasti Ptačího potoka, posoudila dokumentaci a monitoring populace tetřeva hlušce. Na základě zjištěných skutečností ČIŽP nebude zahajovat správní řízení o omezení nebo zákazu činnosti v této oblasti.

ČIŽP však upozorňuje, že je povinností Správy NP a CHKOŠ, aby dodržela základní ochranné podmínky pro národní parky. Zásahy proti lýkožroutu smrkovému by měla Správa NPŠ provést takovým způsobem, aby nedošlo k poškození půdního krytu a vodního režimu. Kácení a odkorňování napadených smrků by mělo probíhat v kombinaci s loupáním na stojato, přičemž až 100% dřevní hmoty by mělo být ponecháno na místě.

V současnosti je v této části NPŠ vyznačeno ke kácení cca 6 tisíc m3 dřevní hmoty napadené kůrovcem, napadení je ve všech stádiích jeho vývoje a další napadené stromy přibývají. Jedná se o druhou zónu ochrany přírody, ve které jsou zásahy povoleny. Podle názoru ČIŽP není v tomto období a v této lokalitě nutná výjimka pro druh tetřev hlušec.
Ivana Awwadová, tel: 731 405 077
Vydání tohoto textu bylo podpořeno z Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí ČR. Za obsah je zodpovědná výhradně redakce serveru Ekolist.cz a nelze jej v žádném případě považovat za názor MŽP.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist