https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/z-nakladniho-vozu-v-brne-vytekla-do-kanalizace-nebezpecna-chemikalie?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Z nákladního vozu v Brně vytekla do kanalizace nebezpečná chemikálie

12.6.2023 16:58 | BRNO (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Z nákladního vozu vytekla v Brně v Žabovřeské ulici dnes dopoledne do kanalizace nebezpečná chemikálie. Poničil se náklad, který vůz převážel, zřejmě kvůli reakci řidiče na situaci v provozu. Látka znečistila i silnici. Provoz v místě je omezený. ČTK to řekli mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška a policie Bohumil Malášek.
reklama

 

Mikoška neví, jaké množství uniklo, šlo ale podle něj o kyselinu. V návěsu bylo více druhů chemických látek, i hořlavina. Zpočátku se nevědělo, co přesně do kanalizace vyteklo. V návěsu zasahovali hasiči v ochranných oblecích. Mikoška doplnil, že hasiči se únikem zabývají spolu s odborníky na životní prostředí. Uniklá látka podle Mikošky znečistila i silnici.

Na místě byla i policie. "Podle prvotního oznámení řidič reagoval na vzniklou situaci v silničním provozu a došlo k poškození nákladu," řekl Malášek. Řidič například mohl prudce zabrzdit.

Web Ředitelství silnic a dálnic Dopravniinfo.cz odhaduje, že by omezení mohlo v místě skončit kolem 19:00.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist