https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zacala-vysadba-deviti-novych-stromu-na-smetanove-nabrezi?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Začala výsadba devíti nových stromů na Smetanově nábřeží

14.10.2021 01:45 | PRAHA (ČTK)
Smetanovo nábřeží v Praze
Smetanovo nábřeží v Praze
Pražská Technická správa komunikací (TSK) začala s výsadbou stromořadí na Smetanově nábřeží v úseku od mostu Legií po Novotného lávku. ČTK to sdělila mluvčí TSK Barbora Lišková. Práce na vysazení devíti lip by podle ní měly být dokončeny začátkem listopadu. Stromořadí nahradí dříve pokácené stromy, město připravuje na nábřeží další úpravy včetně nové tramvajové zastávky.
 

"Smetanovo nábřeží a Malá Strana patří mezi nejkrásnější a nejcennější místa na světě a měli bychom k němu tak přistupovat. Proto připravujeme na Smetanově nábřeží také nové tramvajové zastávky Karlovy lázně, Žofín i širokou pěší promenádu, podél které bude i nové stromořadí," uvedl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Nyní dělníci v místech výsadby rozeberou dlažbu a odstraní pařezy, následně na jejich místě vysadí nové mírně vzrostlé stromky a napojí je na zavlažovací žlab. V místech prací je částečně omezený průchod na chodníku a průjezd jedním jízdním pruhem, který je veden po tramvajových kolejích.

Magistrát loni v květnu zakázal průjezd aut na části Smetanova nábřeží ve směru od Národního divadla, za což si vysloužil kritiku zastupitelské opozice a vedení Prahy 1. Podle zástupců vedení města však opatření zlepšilo plynulost tramvajového provozu u Národního divadla, takže zákaz platí nadále. Magistrát také podle dřívějších vyjádření plánuje na obou březích Vltavy další úpravy, které mají provoz tramvají zlepšit.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

15.10.2021 06:06
to je třeba informovat o vysazení několika stromků ? je to něco neobvyklého ? to se mi snad jen zdá !!!
Odpovědět
PP

Petr Pekařík

15.10.2021 15:39
Třeba mysleli 9 tis stromů :-)
9 stromků vysadím s každou návštěvou přírody na procházce. Musím o tom prostě jen napsat do novin nebo do Ekolistu
Odpovědět
 
reklama
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist