https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zoo-dvur-kralove-uzavrela-hospodareni-roku-2020-s-prebytkem-800.000-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zoo Dvůr Králové uzavřela hospodaření roku 2020 s přebytkem 800.000 Kč

1.4.2021 00:06 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK)
Královéhradecký kraj je zřizovatelem a stoprocentním vlastníkem dvorské zoo. Kraj zoo v roce 2020 podpořil 74 miliony korun, z nichž více než 13 milionů byla finanční injekce na výpadky kvůli pandemii koronaviru.
Královéhradecký kraj je zřizovatelem a stoprocentním vlastníkem dvorské zoo. Kraj zoo v roce 2020 podpořil 74 miliony korun, z nichž více než 13 milionů byla finanční injekce na výpadky kvůli pandemii koronaviru.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Safari Park Dvůr Králové nad Labem i přes velký propad příjmů vlivem nižší návštěvnosti z důvodu protiepidemických opatření uzavřel loňské hospodaření s přebytkem více než 800 000 korun. Pomohly hlavně dotace kraje a příspěvky dárců. Novinářům to řekl po zasedání rady kraje náměstek hejtmana pro životního prostředí, zemědělství a vodohospodářství Pavel Bělobrádek (KDU-ČSD).
 

Královéhradecký kraj je zřizovatelem a stoprocentním vlastníkem dvorské zoo. Kraj zoo v roce 2020 podpořil 74 miliony korun, z nichž více než 13 milionů byla finanční injekce na výpadky kvůli pandemii koronaviru. Celkově příjmy dvorské zoo v roce 2020 dosáhly téměř 221,6 milionu korun, výdaje 220,7 milionu korun.

V posledních letech před pandemií se návštěvnost dvorského safari parku pohybovala okolo 540 000 lidí. Vlivem pandemie a s ní souvisejících vládních opatření návštěvnost v loňském roce dvorskou zoo navštívilo o více než 90 000 lidí méně, což ve výsledku znamenalo propad o 30 milionů korun v tržbách.

Podle Bělobrádka existenční problémy dvorské zoo nehrozí. "Jsme připraveni pomáhat i nadále, nicméně na to sami nestačíme. Chtěl bych proto poděkovat všem dárcům, kteří zoo pomohli v loňském roce a v podpoře pokračují i letos,“ dodal Bělobrádek.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist