Ctění čtenáři,

v minulém čísle nám při přípravě podkladů pro tiskárnu vypadl podpis pod článkem „Dá nám zákon »právo vědět«?“ na straně 6. Jeho autorem je Jan Činčera. Za chybu se Vám i autorovi omlouváme.

Jak nás také upozornil náš čtenář Pavel Černohous, zubr, jehož fotografii jsme otiskli k dopisu o Bialowiežském pralese, se česky opravdu nejmenuje bizon evropský. Zubrovi i všem čtenářům se omlouváme.

Následují dvě důležitá sdělení. První se týká předplatného. Nyní si můžete předplatit EkoList nejen do konce kalendářního roku, ale i na rok (11 čísel), rok a půl (přesněji řečeno 17 čísel) a půl roku (přesněji řečeno 6 čísel). Zní to sice složitě, ale v  tomto čísle najdete vysvětlující leták, který se vám pokusí dokázat, že je to vlastně jednoduché.

Druhé sdělení pojednává o změně šéfredaktora. Od příštího, tedy prosincového čísla bude šéfredaktorem EkoListu Jakub Kašpar (ten mimochodem v rámci nácviku své nové funkce připravil již současné číslo). Důvod změny je prostý - dělám šéfredaktora Pecky a poté EkoListu od konce roku 1992 a cítím se unaven a vyčerpán.

Jsem přesvědčen, že za Jakubova vedení bude EkoList nadále vzkvétat. Své plány vám Jakub popíše na tomto místě v příštím čísle. Netěšte se ale, nezbavíte se mne docela. Jednak budu nadále působit v zákulisí EkoListu, jednak bych se měl více věnovat EkoListu na Internetu (http:// www.ecn.cz/env/organ/bezk/ekolist).

Zachovejte nám přízeň a mějte se hezky.