TEXT "DOPRAVNÍ STRATEGIE ČR" NA INTERNETU

V pondělí 26. května večer byl na webových stránkách EkoListu na Internetu zveřejněn materiál "Dopravní strategie ČR do roku 2000", který vypracovalo Ministerstvo dopravy a spojů na základě dohody o ukončení stávky na železnici z února letošního roku.

Materiál, který by vláda měla projednat v nejbližších dnech, dosud nebyl oficiálně zveřejněn.

Ministerstvo dopravy v koncepci potvrzuje současný trend expanze silniční dopravy a individuálního automobilismu na úkor dopravy železniční a veřejné. Na základě této dopravní koncepce hodlá vláda zrušit či pokusit se privatizovat 30% naší železniční sítě a pokračovat ve výstavbě dalších dálnic.

Bude-li materiál schválen, vláda tak mj. poprvé připustí možnost nesplnění některého z požadavků, které na své členy klade Evropská unie (EU). Konkrétně se jedná o harmonizaci ekonomických východisek jednotlivých druhů dopravy, o kterou usilují členské státy EU. Harmonizace ekonomických východisek vede k podpoře železniční dopravy na úkor dopravy silniční.

Dopravní strategie České republiky

Další informace: Ing. Radek Svítil, BEZK, Malířská 6, 170 00 Praha 7 tel.: 02/37 74 25, fax: 02/37 70 27, e-mail: ekolist@ecn.cz

Stránka byla naposled změněna: 26. května 1997

[Hlavní stránka s rámci]  [Hlavní stránka bez rámců]  [EkoTýdeník]  [Kalendář akcí]  [Zelená domácnost]  [Zprávy na Internetu]  [O EkoListu]  [Napište nám]  [Předplaťte si EkoList]