Zelená domácnostEkologické rady na Internetu

Zájemci o informace z oblasti „domácí ekologie” mohou využít i nabídku World-Wide-Web serveru Econnect na Internetu, kde na adrese http://www.ecn.cz/env/radce/rady.htm naleznou mimo jiné brožurky Domácí rádce a další dokumenty.
(jč)

Seriály:

Rady pro ekologické turisty

Představujeme dalšího člena Sítě ekologických poraden. Na přelomu února a března se poradci sešli a vzájemně se informovali o loňských i plánovaných letošních aktivitách. Ze schůzky vyplynuly kromě mnoha námětů na budoucí spolupráci i konkrétní plány pracovních skupin.

Mimo jiné se můžeme těšit do konce roku na dva letáčky a jednu brožurku o pracích prostředcích. Pracovní skupiny se zaměřily na odpady, turistiku a ekologické zemědělství, regionální kulturu. V těchto oblastech jsou plánované semináře, brožury, kluby přátel ekologického zemědělství a dokonce film o strategii trvale udržitelného života.

Adonis se kromě základního poradenství, společného všem poradnám v síti, zaměřuje na ekologické zemědělství a zdravý životní styl. Podporuje organizace ekologických zemědělců, ekologického zahradničení a integrované vinohradnictví, zejména organizuje semináře a přednášky, vydává publikace. V této oblasti spolupracuje s projekty Landscape stewardship.

Adonis propaguje šetrný cestovní ruch, organizuje exkurze pro školy, spolupracuje na tvorbě regionálních propagačních materiálů, studiích o rozvoji ekoturistiky a programu Greenways v zahraničí. Zapojuje místní ubytovatele do programů ekoagroturistiky.

Kontaktní adresa: Poradenské středisko pro trvale udržitelný rozvoj, Ladislav Ptáček, Mikulov, 692 01, tel. (0625) 3829, fax (0625) 2855.
Edita Lehká

Dobrý večer a Pěkný víkend

I německé železnice nabízejí komerční slevy

Jako ostatní železniční společnosti nabízí DB AG komerční slevy. Většinou jsou zaměřeny na pravidelné cestující, zmíníme se ale o dvou, které jsou velmi výhodné i při jednorázové cestě.

Schönes Wochenende
Schönes Wochenende (Pěkný víkend) je jízdenka platná od soboty 0:00 hodin do pondělí 2:00 hod. Během této doby můžete ujet libovolnou vzdálenost, nesmíte však použít vlaky IC, EC, IR, ICE a rychlíky (D). Lístek platí pro 2.třídy těchto typů regionálních vlaků: RegionalBahn (RB), RegionalExpress (RE), StadtExpress (SE) a městskou S-Bahn (mimo Mnichova). Vhodnou kombinací těchto spojů můžete velmi levně cestovat i na delší vzdálenosti.

Vlaky typu RE, které odpovídají našim spěšným vlakům, dosahují totiž rychlosti až 140km/h. Jelikož na sebe spoje většinou výborně navazují, je možné během jednoho dne ujet i přes 1000 km. S touto jízdenkou za 35 DM může navíc cestovat pohromadě až 5 osob a dá se koupit i ve vlaku. Nabídka je omezena do 31.12.1996.

Guten Abend
Dobrý večer je zvláštní sleva při cestování ve večerním mimošpičkovém čase 19:00-20:00 hod. Můžete opět ujet libovolnou vzdálenost jakýmkoli vlakem (tedy i ICE) s vyjímkou nočních spojů IC Night, City Night Line a lůžkových vozů. Ceny viz. tabulka. V pátek a sobotu je Guten Abend o 15 DM dražší a neplatí o Vánocích a Velikonocích.
Richard Bejlek

 
Guten Abend 2. třída 1. třída
včetně ICE 69 109
bez ICE 59 99