https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/jak-tridit-obaly-od-kosmetickych-pripravku-radi-novy-web-vyrobce-kosmetiky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jak třídit obaly od kosmetických přípravků? Radí nový web od výrobce kosmetiky

11.4.2021 05:35 | PRAHA (Ekolist.cz)
Dekorativní kosmetika jako jsou rtěnky, řasenky, oční stíny nebo oční linky, v jejichž obalu zůstává i po vypotřebování velké množství obsahu, se podobně jako obaly složené z více druhů materiálů recyklovat nedají.
Dekorativní kosmetika jako jsou rtěnky, řasenky, oční stíny nebo oční linky, v jejichž obalu zůstává i po vypotřebování velké množství obsahu, se podobně jako obaly složené z více druhů materiálů recyklovat nedají.
Foto | Diana Ruseva / Unsplash
Kam se všemi těmi plastovými lahvičkami, hliníkovými i skleněnými nádobkami nebo papírovými krabičkami od kosmetických produktů? Je možné vyhodit do tříděného odpadu i obal se zbytky krému? Právě na tyto otázky dávají odpověď nové webové stránky www.tridimeprokrasu.cz, které připravila společnost L'Oréal Česká republika ve spolupráci s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM.
 

Plastové a skleněné obaly od kosmetických a hygienických přípravků patří do příslušného kontejneru na tříděný odpad. A není třeba je dočista vyplachovat, uvádí se na webu. Oddělit a odložit do směsného odpadu by se z nich však měly kovové či silikonové části, například z pumpičky. Kovové tlakové nádoby od sprejů se mohou naopak do tříděného odpadu odložit vždy až vyprázdněné.

Dekorativní kosmetika jako jsou rtěnky, řasenky, oční stíny nebo oční linky, v jejichž obalu zůstává i po vypotřebování velké množství obsahu, se podobně jako obaly složené z více druhů materiálů recyklovat nedají a nezbývá než je hodit do směsného odpadu.

Kosmetika, mýdla ani opalovací krémy nejsou považovány za nebezpečný odpad, proto mohou prázdné obaly od těchto přípravků skončit v nádobách na tříděný odpad, uvedl již dříve pro Ekolist Radim Mana, tiskový mluvčí Pražských služeb. „Zbytky kosmetiky jako takové doporučujeme slít do jednoho sáčku či obalu a vyhodit do nádoby na směsný odpad. Pokud byste likvidovali větší množství, měli byste jej odevzdat na sběrném dvoře,“ upřesňuje.

Do osvětové kampaně se zapojilo 15 značek skupiny L’Oréal. Kromě L'Oréal Paris také Garnier, Vichy, La Roche-Posay, Lancôme, Biotherm, L'Oréal Professionnel nebo Kérastase. Společnost L'Oréal se zavázala do roku 2030 snížit množství obalů o 20 % a zajistit, aby 100 % jejích plastových obalů pocházelo z recyklovaných nebo obnovitelných zdrojů. Do roku 2025 má navíc učinit 100 % svých obalů znovu naplnitelnými, opakovaně použitelnými, recyklovatelnými nebo kompostovatelnými, a přispět tak k cirkulaci materiálů.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

LD

Libor Dostálek

8.11.2022 21:23
My se snažíme nakupovat co nejvíc přípravků bezobalových. Pomáhám manželce hledat obchody, které to umožňují. Když už obal, tak skleněný. Ten je rozhodně lepší než plast. Třeba parfém si asi těžko koupíte někde bez obalu :-D . Manželce jsem k narozeninám objednal parfém z https://www.esensino.cz/damske-parfemy/ a prázdnou lahvičku dá do bílého kontejneru na bílé sklo.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist