http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/herecka-woodleyova-byla-zadrzena-pri-blokade-stavby-ropovodu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Herečka Woodleyová byla zadržena při blokádě stavby ropovodu

11.10.2016 11:21 | WASHINGTON (ČTK)
Herečka a ekologická aktivistka známá z filmů Divergence či Děti moje se podle stanice ABC v pondělí vydala protestovat se dvěma stovkami dalších a akci živě přenášela na facebooku, kde video shlédlo přes dva miliony lidí
Herečka a ekologická aktivistka známá z filmů Divergence či Děti moje se podle stanice ABC v pondělí vydala protestovat se dvěma stovkami dalších a akci živě přenášela na facebooku, kde video shlédlo přes dva miliony lidí
Americká herečka Shailene Woodleyová se ocitla mezi téměř třemi desítkami lidí, kteří byli zadrženi při pokusu zablokovat stavbu ropovodu ve státě Severní Dakota. Projekt, který vyvolává velké protesty, vede přes území historicky patřící domorodcům a podle ekologů navíc může ohrozit místní zdroje pitné vody.
 

Herečka a ekologická aktivistka známá z filmů Divergence či Děti moje se podle stanice ABC v pondělí vydala protestovat se dvěma stovkami dalších a akci živě přenášela na facebooku, kde video shlédlo přes dva miliony lidí. Policie ji stejně jako 26 dalších lidí zadržela a obviněnila z nelegálního vniknutí na cizí pozemek a vyvolávání nepokojů. Po několika hodinách a zaplacení pokuty ve výši 500 dolarů (12 tisíc korun) byla propuštěna.

Čtyřiadvacetiletá Woodleyová, která dosud poslední roli odehrála v letošním snímku Olivera Stonea Snowden, se snažila přitáhnout pozornost veřejnosti ke stavbě, proti níž protestují místní indiáni, podle nichž zničí jejich památné lokality. Ropovod, který má vést v délce téměř dvou tisíc kilometrů mezi státy Illinois, Iowa a Severní a Jižní Dakota, může navíc podle ekologů znečistit místní zdroje pitné vody. Podle společnosti ETP, která jej buduje, bude potrubní transport bezpečnější než stávající železniční přeprava a navíc vzniknou nová pracovní místa.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist