https://ekolist.cz/cz/ekolist/novinky-na-webu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Novinky na webu

2023

V listopadu 2023 odchází na zaslouženou rodičovskou dovolenou redaktorka Zdeňka Kováříková. Do Ekolistu nastoupila na podzim 2018. Pro Ekolist napsa více jak dvě stovky reportáží, zpráv a rozhovorů.

2022

23. června 2022 získala redaktorka Ekolistu Zdeňka Kováříková Cenu OSF za žurnalistiku zaměřenou na řešení za článek Reportáž z obce, která si objednala ochranu před povodněmi a suchem.

2020

31. 7. 2020 jsme do diskuze přidali možnost nahlásit diskuzní příspěvek porušující pravidla diskuze. A doufáme, že se nám díky tomuto nástroji podaří lehce zkulturnit někdy trochu nepěknou úroveň diskuze na Ekolist.cz.

2019

3. července 2019 i Ekolist.cz spustil mobilní verzi webu. Juchů! Velký dík patří Šárce Vašků a programátorům Jiřímu Reischigovi a Honzovi Malíkovi (všichni ECN Studio), kteří to vyrobili.

2017

Ekolist.cz potřebuje malý refresh. Částečně bude vidět. Spolu s grafičkou Šárkou Vašků a programátory Jiřím Reischigem a Honzou Malíkem (všichni ECN Studio) děláme úpravy vzhledu Ekolistu i úpravy redakčního systému. Je to po dlouhé době velká investice do Ekolistu. Reportáž z obce, která si objednala ochranu před povodněmi a suchemOd listopadu 2017 jsou vybrané články Ekolistu součástí obsahového servisu, který svým čtenářům nabízí server Seznam.cz.

1. února 2016

Redakce Ekolistu od samého počátku v roce 1992 sídlila v temném sklepě v Malířské ulici. Vždycky se to dalo přežít, protože to bylo od začátku jen dočasné řešení. Každá dočasnost má však svůj horizont a redakce Ekolistu se v lednu přestěhovala do Letohradské ulice, do kanceláře s denní světlem a výhledem na zeleň. Je to velký milník v osudu Ekolistu.

říjen 2014

Po roce a půl jsme znovu spustili diskuze, které jsme kvůli trollům museli vypnout. Více informací v měsíčním souhrnu.

18. srpna 2014

Stejně jako kdysi Radek Svítil opustil post redakci Ekolistu po 11 letech, tak i Hugo Charvát si k odchodu z redakce vybral toto hezké prvočíslo. Novým šéfredaktorem serveru se stal Martin Mach Ondřej

1. června 2013

Redakci opouští Jan Stejkal, který nejprve vedl tištěný Ekolist, následně se stal šéfredaktorem Ekolistu internetového.

1. listopadu 2011 11:50

Právě v noci na dnešek jsme zprovoznili novou fotobanku Ekolistu! Nejsme velká redakce, nemůžeme si dovolit obrazového redaktora, dokonce ani redakčního fotografa, takže fotobanka je spíš vedlejším výsledkem naší ostatní práce. I tak ale věříme, že se nám fotobanka povedla, že se vám bude líbit a časem do ní možná i sami nějakým snímkem přispějete. Jak na to se dozvíte tady.

21. března 2011 14:50

V průběhu března jsme zprovoznili několik dalších možností, jak můžete naši práci podpořit. Při té příležitosti by našim čtenářům rád něco řekl i Pavel Činčera, což je ředitel organizce BEZK, která Ekolist.cz vydává. Dejme mu tedy slovo:
"Milé čtenářky a milí čtenáři,
pokud si myslíte, že je Ekolist.cz dobrým zdrojem nestranných informací o životním prostředí a přírodě nebo že je zajímavou a otevřenou diskusní platformou, pak mám pro vás dobrou zprávu. Můžete ho pohodlně podpořit svým darem a zvýšit tím naději, že bude dobrý i nadále. Připravili jsme pro vás hned několik možností, jejich přehled najdete na této stránce. Dar si navíc můžete odečíst z daní.
Ovšem co v případě, že Ekolist.cz pokládáte za hrozné hnízdo environmentalistických fanatiků a jste přesvědčeni, že pouze vaše příspěvky v diskusích pod články pomáhají vyvážit tu nestoudnou propagandu? Mám pro vás návrh - podpořte tuto vaši snahu darem! Který si navíc můžete odečíst z vlastního daňového přiznání! Zde máte návod jak na to!
A soutěž na konec - kdo (soutěží jen fyzické osoby, prosím:-) za rok daruje Ekolistu.cz větší finanční částku než já, obdrží zajimavý věcný dar!
V úctě,
Pavel Činčera
ředitel BEZK, o.s."

13. září 2010 16:30

V noci ze 7. na 8. září byl spuštěn zcela nový web Ekolistu.cz. Podstatně jsme změnili jak vzhled, tak uspořádání stránek a článků. Snažili jsme se především zjednodušit orientaci na celém serveru. Přinášíme obrovské množství informací a z ohlasu čtenářů víme, že měli problém je vůbec na Ekolistu najít. Náš web stále zůstává dost košatý, cestu ke svým oblíbeným článkům nebo rubrikám byste teď ale měli najít snadněji. Co se týká nové grafiky, u té jsme se snažili, aby nejen dobře vypadala, ale taky přispěla k přehlednosti webu. Kromě zjednodušení orientace na serveru chceme zároveň rozšířit naši nabídku o „nezpravodajské“ články, jako jsou komentáře, reportáže, články o přírodě nebo tipy na výlety. Podrobněji se o změnách můžete dočíst v článku Nový Ekolist.cz. Pokud byste si všimli nějakých chyb, dejte nám o nich prosím vědět (můžete i v diskusi pod zmíněným článkem). A samozřejmě uvítáme, pokud nám dáte vědět, co si o novém Ekolistu myslíte.

1. března 2010 14:15

Situace v redakci serveru Ekolist.cz se na začátku roku 2010 opět změnila - od začátku ledna se jeho oficiálním šéfredaktorem stal bývalý šéf tištěného Ekolistu Jan Stejskal. Hugo Charvát, který Ekolist.cz vedl do konce roku 2009, zůstává v redakci a bude mít na starosti zejména zpravodajství. Tištěný měsíčník Ekolist, který byl vlastně předchůdcem a později dlouhé roky souputníkem serveru Ekolist.cz, na konci roku 2009 zanikl.

4. října 2009 10:43

Na serveru Ekolist.cz jsme pro Vás připravili zcela novou rubriku - Publicistika. V ní najdete texty, které se nevejdou do kategorie zpravodajství, tedy především rozhovory, reportáže a eseje. Chceme tím nabídnout více článků, které mají obecnější platnost než denně aktualizované zprávy. Najdete zde reportáže ze vzdálených i blízkých zemí, které se zaměřují na přírodu, krajinu, rostliny, zvířata a lidi, kteří tam žijí. V rozhovorech chceme představit zajímavé osobnosti a jejich pohled na životní prostředí, na přírodu a na to jak je chránit. Eseje by měly nabídnout prostor pro hlubší pohled na fenomény, myšlenky a osobnosti spjaté s ochranou životního prostředí. Každopádně doufáme, že si rubriku oblíbíte, i když ji na titulní straně musíte hledat až pod pomyslnou rozdělovací čárou poloviny stránky.

1. června 2009 15:57

Připravili jsme pro Vás stránku věnovanou Volbám do Evropského parlamentu 2009 Na ní najdete, vedle volebních programů a kandidátů jednotlivých stran, také odpovědi na anketu, ve které jsme se zeptali na postoje stran ke konkrétním otázkám životního prostředí.

4. května 2009 10:14

Přistoupili jsme k editování diskuzí pod našimi články a texty na celém serveru. Důvodem k tomuto kroku je snaha o kultivaci debaty, tak aby měli větší šanci zaznívat příspěvky věcné a k tématu. Zkrácenou informaci najdete pod každým článkem nebo přímo na stránce věnované pravidlům diskuze.

24. listopadu 2008 9:38

Máme tu jistou změnu. Po 11 letech přebírá řízení Ekolistu.cz Hugo Charvát. Dosavadní šéfredaktor Radek Svítil děkuje za pozornost a přeje příjemné další čtení.

1. října 2008 15:25

Máme dvě novinky, jednu menší, druhou větší. Menší novinka je ta, že jsme spustili stránku ke krajským volbám, které proběhnout 17. a 18. října 2008. Postupně bychom vám v sérii článků chtěli představit ekologické aspekty volebních programů politických stran v jednotlivých krajích. Větší novinka, která je ale stále ještě ve stadiu testování a vývoje, je zřízení veřejně přístupné fotobanky. Najdete ji na adrese fotobanka.ekolist.cz. Uvítáme jakékoli připomínky a náměty (pochopitelně neslibujeme, že se všem podaří vyhovět). Současně můžete do fotobanky nahrávat i své vlastní fotografie. Podrobnější informace najdete na stránce nápovědy.

10. března 2008 11:35

Většinou zde oznamujeme nějakou novou službu, tentokrát pro změnu jednu službu rušíme. Ke konci roku 2007 jsme ukončili sledování věstníků ministerstev zemědělství a životního prostředí. Hlavní důvod je ten, že tyto naše stránky v podstatě jen se zpožděním dublovaly práci příslušných ministerstev. Zájemci o věstníky tedy o nic nepřijdou, příslušné přehledy či dokonce plné texty věstníků naleznou na stránkách MŽP a MZe.

10. ledna 2008 10:30

K Vánocům máme pro vás jeden opožděný dárek. Včera večer jsme dokončili zprovoznění možnosti vyhledávání v textu zpráv, tiskových zpráv, článcích odjinud, akcích, radách a návodech, názorech a recenzích. V praxi to znamená, že do vyhledávácího formuláříku na dolním konci rubrik či příslušných boxíků v levém sloupci (viz například rubrika Zpravodajství přibylo políčko pro zadání hledaného textu. K tomu dvě vysvětlující poznámky: 1. Dosud bylo možno takto vyhledávávat jen ve zprávách, tiskových zprávách a článcích odjinud, a to jen ze stránky Tématický archív zpráv. Nyní to lze z každé stránky, kde se nějaký přehled článků objevuje. 2. Pochopitelně můžete také používat fulltextové vyhledávání v celém obsahu serveru (políčko vpravo nahoře na téměř každé stránce). Výše popsané vyhledávání se hodí tehdy, pokud hledáte konkrétní typ článku: víte třeba, že chcete najít tiskovou zprávu či informaci o akci. Pokud byste k vyhledávání na Ekolist.cz měli jakékoli dotazy, kritiku či návrhy, neváhejte nám napsat, vaše připomínky nám velmi pomáhají.

7. prosince 2007 17:20

Dvě novinky, jedna formální, druhá faktická. Formální novinkou je nové číslo pro seriálové publikace, či jak se to odborně jmenuje, prostě ISSN. Vzhledem ke změně názvu z "EkoList po drátě" na "Ekolist.cz" jsme obdrželi číslo ISSN 1802-9019, viz stránka O nás. Faktická novinka je ta, že nyní můžete z našich stránek vyhledávat nejen na našem webu, ale i na celém internetu, a to díky technologie Morfeo od Centra. Pod okénkem pro fulltextové hledání přibyla možnost vyhledávat "na internetu", na kterou si můžete přepnout. Na některých velmi starých stránkách (například stará archivní čísla tištěného Ekolistu) tato možnost chybí, eventuálně nemusí být zcela funkční. O problému víme, nicméně upozornění na případné problémy s vyhledáváním samozřejmě uvítáme.

19. září 2007 18:05

Katastrofa nenastala, na novou podobu názvu, loga, záhlaví a titulní strany jsme zdárně přešli. Před pár dny jsme navíc titulní stranu doplnili o možnost snadného přepínání mezi pohledem na nejnovější a nejčtenější zprávy a články. Čtenost je míněna jako počet zobrazení článku během posledních sedmi dnů. Uvítáme vaše reakce na tuto novinku, případně další náměty na vylepšení našich služeb. Můžete si i zahlasovat v nové anketě, jak se vám změny líbí.

5. září 2007 10:15

Pokud se nenastane žádná katastrofa, měli bychom během dneška přejít na novou podobu titulní stránky, nové záhlaví všech stránek, nové logo a konečně i nový název: EkoList po drátě se změní na Ekolist.cz. Jak jsme už zde psali před časem, hlavním smyslem nové titulky je lépe upozornit na celé spektrum informací nabízených naším serverem a na možnosti vás, našich čtenářů, zapojit se do tvorby jeho obsahu. Změna bude probíhat během dneška postupně: začneme od této stránky (Novinky) a patrně až nakonec přijde na řadu titulní stránka. Předem se omlouváme za případné problémy při zobrazování stránek během dneška. Pokud byste si všimli nějakých chyb, které přetrvají dnešek, dejte nám o nich prosím vědět. A budeme samozřejmě rádi, pokud nám dáte vědět, co si o změnách myslíte.

4. července 2007 10:45

Již nějakou dobu testujeme a dnes tedy oficiálně zprovozňujeme novou službu pro zasílání upozornění na nové zprávy na našem serveru do e-mailu. Doposud jste měli možnost objednat si zasílání týdenního přehledu zpráv, který jsme ručně rozesílali každou středu. Pro stávající odběratele v tom budeme zatím pokračovat, ale nové zájemce si dovolujeme odkázat na novou stránku nabízející podstatně bohatší možnosti. Kromě upozornění na zprávy vám nyní mohou chodit i upozornění na nové tiskové zprávy či názory, a to buď všechny, nebo jen z těch oblastí, které vás zajímají. Můžete si také zvolit, zda chcete dostat upozornění ihned po zveřejnění článku, nebo zda dáte přednost dennímu, týdennímu či měsíčnímu přehledu. Na rozdíl od stávající služby obstárává rozesílání článků robot, o kterém věříme, že bude v tomto směru spolehlivější než naši lidští redaktoři :-). Jedinou "nevýhodou" nové služby je to, že si vyhrazujeme právo doplnit rozesílaná avíza krátkou textovou reklamou (zdůraznil bych, že krátkou a textovou, nedostanete tedy žádné reklamní články, bannery a podobně). Vaše e-maily také pochopitelně v žádném případě neposkytneme nikomu dalšímu. Právě kvůli možnosti doplnění reklamou nechceme stávající uživatele středečního přehledu (který je bez reklamy) automaticky převést do nového systému. Pokud tedy odebíráte náš stávající středeční přehled a chtěli byste využít možností nové služby, objednejte si ji prosím na zmíněné stránce a zasílání středečního přehledu zrušte podle návodu, který je uveden na konci každého e-mailu s přehledem. Pokud budete mít k nové službě jakékoli připomínky, náměty či si všimnete nějaké chyby, uvítáme upozornění - napište nám.

15. června 2007 16:50

A třetí novinka ve třech dnech: dnes jsme zprovoznili možnost zasílat upozornění na zprávy a názory e-mailem. Pokud tedy chcete na nějakou zprávu či názor upozornit svého kolegu či kamaráda, stačí pod textem článku kliknout na odkaz "Pošli e-mailem" a vyplnit jednoduchý formulář.

14. června 2007 15:05

Abychom napravili předchozí zanedbávání novinek, máme tu hned jednu čerstvou. Na stránky s texty zpráv a názorů jsme dolů pod text článku přidali odkazy na několik linkovacích služeb (vysvětlení, co to je, najdete třeba tady). Čili pokud některou z těchto služeb využíváte či se využívat chystáte, můžete na ni nyní jednoduše přidávat i zajímavé texty z Ekolistu.

13. června 2007 12:10

Stránku s novinkami jsme zase poněkud zanedbali, takže většina nyní avizovaných novinek je staršího data: - V dotazech do Zelené domácnosti (boxík vlevo na stránkách rubriky, případně viz přímo stránku Dotazy a odpovědi) lze nyní vyhledávat i slova z textu. Podobné vylepšení v budoucnu zapracujeme i do formulářů pro vyhledávání v ostatních typech článků (zprávy, tiskové zprávy, názory apod.). - Ve vyhledávácích formulářích je nyní přednastaveno datum "od počátku věků", tedy od data nejstaršího článku. Doposud tam bylo nastaveno aktuální datum, tudíž jste pro vyhledání starších textů museli datum měnit. - Recenze a básně z rubriky Zelený knihomol postupně převádíme ze statických stránek do našeho publikačního systému, viz Recenze a Báseň pro tento měsíc. Připravujeme další novinky. Především je to nová verze titulní stránky, která by měla lépe upozornit na celé spektrum informací nabízených naším serverem (znáte třeba stránku Sbírka zákonů?) a na možnosti čtenářů zapojit se do tvorby jeho obsahu (víte třeba, že do Fóra Ekolistu můžete psát i vy?).

12. února 2007 11:30

Nyní můžete kromě zpráv diskutovat i pod tiskovými zprávami a články odjinud (viz levý sloupec například na stránce Zpravodajství). Oceníme, pokud se ve svých diskusních příspěvcích budete věnovat věcným připomínkám a argumentaci a zdržíte se urážení svých názorových oponentů. Další trochu starší novinkou je, že pokud si nemůžete zapamatovat adresu rubriky Zelená domácnost, dostanete se do ní nyní i přes snadno zapamatovatelnou adresu zelenadomacnost.cz

7. srpna 2006 15:05

Na stránku Zelené domácnosti, konkrétně na seznam dotazů a odpovědí, jsme přidali možnost vybrat si dotaz či odpověď podle tématu. Doufáme, že se nám tak podaří umožnit čtenářům rychleji se dostat k dotazům, které hledají, aniž by se museli zdržovat pročítáním dlouhého seznamu dotazů.

14. června 2006 13:50

Do stránky s texty zpráv přibyla ikonka Přidej na Seznam. Ta má usnadnit těm z vás, kteří máte účet na portále Seznam.cz, přidat si naše zprávy do zpráv, které se vám zobrazují na titulní stránce Seznamu.

17. května 2006 10:30

Myslíte si, že EkoList nabízí dobré zpravodajství? A chcete přispět k tomu, aby bylo ještě lepší? Není nic jednoduššího, stačí nám poslat peníze :-) Podrobnosti zde, příspěvek si můžete odečíst z daní.

28. dubna 2006 10:42

Do Zpravodajství jsme doplnili o dvě nové kategorie: Půda a Hluk.

26. dubna 2006 11:25

Když už se blíží ty volby, dovolíme si zde anoncovat novou anketu, tentokrát na téma "koho budete volit"..

10. dubna 2006 16:35

Dnes jsme zveřejnili naši předvolební stránku. Postupně na ní budeme analyzovat, jak politické strany plnily ekologické pasáže svých volebních programů z minulých voleb a co nám slibují před volbami novými. Více na stránce Sněmovní volby 2006.

6. dubna 2006 9:50

Přidali jsme druhý RSS kanál, tentokrát pro odběr názorů zveřejněných na stránce Fórum EkoListu. Najdete ho na adrese https://ekolist.cz/rss2/nazory.php. A protože jsme na této stránce vlastně nezmínili ani vznik prvního RSS, ve kterém najdete naše zprávy, připomínáme jeho adresu: https://ekolist.cz/rss2/.

6. březen 2006 18:15

Ve spolupráci s Asociací občanských poraden jsme rozšířili působnost ekologické poradny Zelená domácnost i mimo internet. Prostřednictvím vybraných kamenných občanských poraden se informace o domácí ekologii dostanou do patnácti měst České republiky. Dnes Zelená domácnost uspořádala seminář pro poradce občanských poraden a předala jim databázi informací, pomocí které budou zodpovídat dotazy svých klientů. Projekt podpořila Evropská unie prostřednictvím Nadace rozvoje občanské společnosti. Za podporu děkujeme také Nadaci Partnerství.

13. února 2006 12:15

Zprovoznili jsme možnost zobrazit si texty názorů, dotazů do Zelené domácnosti, tiskových zpráv a článků z jiných médií ve formátu vhodném pro tisk (u zpravodajství tato možnost funguje již delší dobu). Vpravo dole pod plným textem každého článku naleznete odkaz na verzi pro tisk.

20. ledna 2006 16:05

Dnes jsme dokončili několik prací začatých již před delší dobou. Pokud brouzdáte po webu pomocí PDA, možná se vám bude lépe číst naše zpravodajství v jednoduché textové podobě na stránce https://ekolist.cz/zpravytext.stm. Tato verze zpravodajství by měla být také lépe přístupná pro zrakově postižené. Pokud máte k této stránce jakékoli připomínky, napište nám, prosím. Do budoucna chceme tuto textovou verzi vylepšit jak o členění do rubrik (podobně jako na stránce Zpravodajství), tak o další informace (tiskové zprávy, názory...). Pokud vás zajímá legislativa, snad oceníte, že jsme dokončili kategorizaci všech právních předpisů a sněmovních tisků v naší databázi. Vyhledávání podle kategorií si můžete vyzkoušet na jednotlivých podstránkách rubriky Ekologická legislativa: zkuste třeba Sbírku zákonů pro hledání v předpisech vyšlých ve Sbírce či Projednávané zákony pro hledání v právě projednávaných návrzích zákonů.

22. prosince 2005 14:50

I před Vánoci pracujeme neúnavně a nepřetržitě na vylepšování našich stránek :-) Momentálně se nám podařilo dokončit vylepšení vyhledávání ve zprávách, tiskových zprávách a článcích odjinud. Kromě změn neviditelných, ale důležitých (můžeme teď přidávat případné další kategorie změnou jednoho souboru, tedy mnohem snadněji) můžete na stránce s vyhledanými zprávami své vyhledávání upřesnit a zopakovat. Odkaz se na to dát nedá, musíte si to sami vyzkoušet (třeba na stránce Zpravodajství si dejte v levém sloupci něco vyhledat v tiskových zprávách a uvidíte).

29. listopadu 2005 12:55

Výrazně jsme rozšířili nabídku reklamy na našem serveru (a to nikoli zvětšením počtů reklamních ploch na stránkách, nebojte se). Současně jsme skutečně výrazně snížili ceny, takže inzerovat na EkoListu může nyní opravdu každý. A pokud by se vám to přesto zdálo drahé, do konce roku můžete inzerovat s 50% slevou.

6. září 2005 20:40

Včera zmíněné testování zobrazování bannerů jsme dnes kolem poledne dokončili, takže by se opět na příslušných pozicích měly zobrazovat normální bannery.

5. září 2005 20:40

Máme tu jednu omluvu a jedno upozornění. Především se omlouváme za výpadek, ke kterému došlo na serveru Econnectu a kvůli kterému naše dynamické stránky (tj. na webu EkoListu skoro všechny včetně titulní) nefungovaly od sobotního do nedělního odpoledne (3. - 4. září). Dnes večer (a možná zítra dopoledne) budeme testovat nový způsob vkládání bannerů na naše stránky. V ideálním případě by se to mělo projevit jen tím, že místo obvyklých bannerů se bude na skoro všech stránkách (s výjimkou titulní a některých velmi starých) zobrazovat obdélník s informací o testu. O konci testu budeme informovat na této stránce.

12. května 2005 16:05

Na stránkách Zeleného knihomola přibyly nedávno dvě novinky. Jednak můžete v seznamu knížek vyhledávat (formulář pro vyhledávání naleznete na titulní stránce dole). Dále nyní u některých knih naleznete odkaz Koupit na Kosmas.cz. Pokud knihu v tomto internetovém knihkupectví zakoupíte přes tento odkaz, získá za to EkoList malou provizi; můžete takto podpořit provoz našich stránek.

28. února 2005 20:50

Po dotazech do Zelené domácnosti a názorech můžete nyní diskutovat i pod zprávami. Ve svých příspěvcích se prosím vyvarujte vulgarismů či hrubých osobních útoků; naopak velmi uvítáme upozornění na chyby a nepřesnosti a doplnění zajímavých informací k tématu zprávy.

2. února 2005 11:45

Provedli jsme určité změny titulní stránky. Ty viditelné jsou spíše drobné - oznámení a ikonky se přestěhovaly z pravého sloupce vlevo, od čehož si slibujeme lepší "vyvážení" levého a pravého sloupce a zkrácení stránky. Podstatnější změny jsou neviditelné a měly by se projevit rychlejším načítáním titulní stránky (a snad i stránek ostatních, protože by se měla snížit celková zátěž serveru).

21. ledna 2005 11:40

Níže uvedený problém se zobrazováním stránek je snad - provizorně - vyřešen. Budeme se v kódu stránek ale ještě trochu hrabat, tak nevylučujeme, že ho znovu nevyvoláme. Doporučení o aktualizaci a vyzkoušení jiného prohlížeče než Internet Explorer platí nadále.

11. ledna 2005 10:30

Zaznamenali jsme podivný problém se zobrazováním našich stránek v některých verzích Internet Exploreru 6. Chyba se projevuje tím, že místo textu zprávy se na obrazovce objeví pouze bílé místo, které se při pohybu stránky nahoru a dolů různě mění, mizí a zase se objevuje, přičemž občas je a občas není vidět původní text. Naštěstí se problém týká jen některých zpráv, konkrétně těch, u kterých jsou uvedeny související zprávy, tiskové zprávy a odkazy - například tato zpráva. Problém se týká jen těch verzí IE 6, které nejsou aktualizovány nejnovějšími opravnými balíčky. Neobjevuje se v alternativních prohlížečích (viz níže) ani v IE 5. Jsme přesvědčeni, že chyba není v tomto případě na naší straně, ale na straně IE 6, nicméně se samozřejmě snažíme způsobit, aby se neobjevovala. Prozatím vám doporučujeme následující postup: 1. Svůj Internet Explorer 6 aktualizujte na nejnovější verzi pomocí volby "Windows Update" z menu "Nástroje". Tento krok vám nejen umožní bezproblémové prohlížení stránek EkoListu, ale především by měl lépe zabezpečit váš počítač před útoky zvenčí. 2. Doporučujeme vám zvážit používání jiného prohlížeče. V redakci EkoListu většinou při práci používáme českou verzi prohlížeče FireFox. Případné poznatky a náměty k výše uvedenému problému uvítáme na e-mailu ekolist@ekolist.cz

18. listopadu 2004 22:50

Zprovoznili jsme novou vymoženost, na kterou jsme docela zvědavi, zda a jak se osvědčí. Na stránkách Fóra EkoListu jsme k názorům zavedli on-line diskuse. Smyslem je umožnit krátké reakce na publikované názory; samozřejmě pokud chcete na něco reagovat obšírněji, rádi vás názor zveřejníme jako článek ve Fóru.

26. října 2004 13:45

Před krajskými volbami nezapomeňte navštívit naši předvolební stránku. Na stránku Pro váš web jsme umístili dva naše reklamní bannery, pokud nás chcete podpořit a zpropagovat, můžete si je umístit na své stránky.

14. června 2004 13:50

Máme pro vás dvě novinky. Zprávy EkoListu po drátě si nyní můžete prohlížet i na mobilním telefonu ve wapové verzi, podrobnější informace zde. Druhá novinka doufejme potěší organizace vydávající tiskové zprávy s ekologickou tematikou - můžete je nyní rovnou zadat do našeho redakčního systému pomocí jednoduchého formuláře.

11. května 2004 18:17

Informace o ekologických programech a postojích stran kandidujících v ČR do Evropského parlamentu naleznete na naší nové stránce Volby do EP 2004

16. března 2004 9:45

Po značném úsilí se nám podařilo převést do toolkitu i sněmovní tisky z minulého (tedy třetího, léta 1998 - 2002) volebního období. Najdete je na stránce https://ekolist.cz/l-zak-hotzak-3.shtml. Bezprostřední praktický užitek z toho pro vás zatím není velký, ale v budoucnu chceme zprovoznit vyhledávání ve sněmovních tiscích, což by mělo umožnit např. nalezení všech legislativních návrhů týkajících se odpadů a podobně. Zprávy EkoListu po drátě najdete nyní i v přehledu článku na vyhledávači Jyxo.

20. února 2004 11:45

Na stránkách Zelené domácnosti najdete nový oddíl - Rady a návody. Obsahuje články, které dle našeho názoru nesplňují kritéria pro zprávu (či splňují, ale mají spíše charakter návodu než zprávy). Zprávy EkoListu po drátě (vyjma zpráv ČTK, kde nám to neumožňují licenční podmínky) najdete i na portálu Volný, a to v rubrice Z domova (i když jsou ze zahraničí :-).

19. ledna 2004 13:25

Zprávy EkoListu po drátě (vyjma zpráv ČTK, kde nám to neumožňují licenční podmínky) najdete i v nové službě portálu Centrum - news.centrum.cz - v kategorii Věda/Technika.

15. ledna 2004 14:45

S novým rokem ukončila slovenská tisková agentura SITA poskytování bezplatného informačního servisu o Evropské unii. Se zprávami SITA se proto na stránkách EkoListu po drátě přinejmenším na čas loučíme. Náhradou (doufáme, že trvalejší), je obdobně zaměřený servis Tiskové agentury Slovenské republiky (TASR). Pokud naše finanční možnosti dovolí, pokusíme se vám v blízké budoucnosti nabídnout i další zprávy TASR o dění na Slovensku v environmentální oblasti.

15. prosince 2003 22:00

Nejnavštěvovanější český portál Seznam obnovil službu kdysi známou jako Seznam Dnes - tedy stránku s přehledem nejnovějších zpráv českých zpravodajských serverů. Teď ji coby "Denní tisk" najdete na adrese http://www.novinky.cz/deniky. - Omlouváme se za chybnou adresu z večera, opraveno 16. 12. 10:00. Zmiňujeme se zde o tom proto, že na této stránce si můžete nastavit také zobrazování zpráv EkoListu. Musíte ovšem dole na stránce kliknout na "více zdrojů" a v rubrice Zpravodajství již snadno objevíte EkoList, zaškrtnete a nastavení uložíte.

28. listopadu 2003 14:20

Do nového roku si dáme předsevzetí, že stránka Novinek bude hodna svého jména. Teď alespoň jedna novinka na našich stránkách: pokud spravujete vlastní webové stránky, určitě se podívejte na naši novou stránku Pro váš web. A ještě jedna novinka mimo EkoList po drátě - katalog ekologických odkazů EkoLink je již pár týdnů v provozu v nové podobě.

27. května 2003 9:50

Nějak jsme tuto rubriku zanedbávali, byť řada novinek rozhodně přibyla. Zkusíme je proto vyjmenovat všechny, vyjma těch, na které zapomeneme :-) Tedy: funguje nové fulltextové vyhledávání. Jednotlivé zprávy si můžete zobrazit ve verzi pro tisk (viz odkaz pod textem zprávy). Díky spolupráci se serverem EcoMonitor víte teď mnohem lépe, co zajímavého se píše jinde. Podobné propojení chystáme i se serverem EkoLink v oblasti souvisejících odkazů (zatím funguje v rubrice Evropská unie a životní prostředí). Konečně právě zmíněnou rubriku jsme doplnili o informace, týkající se podmínek případného vstupu ČR do EU.

7. ledna 2003 10:30

Tak se nám konečně podařilo převést téměř všechny stránky EkoListu po drátě do nové grafické podoby - včetně rubrik Zelený knihomol, Klimatické změny, Fórum EkoListu a jistě i nějakých dalších, na které jsem teď zapomněl. V dohledné době chceme tento přechod na novou grafickou úpravu zcela dokončit odstraněním některých chybiček ve vzhledu stránek a zpracováním některých starých zpráv, které dosud nejsou v nové podobě přístupné.

26. listopadu 2002 16:15

Aktualizaci této stránky jsme trochu zanedbali (nikoli však aktualizaci EkoListu po drátě jako takového), tak to vezmeme z jedné vody načisto. V nové grafické podobě najdete nyní již i rubriky Evropská unie a životní prostředí a Ekologická legislativa.

30. července 2002 10:00

Ani o prázdninách nezahálíme. Včera jsme rozšířili naši nabídku o novou rubriku - Summit Země 2002. Najdete v ní zpravodajství, odkazy a další informace o blížím se Světovém summitu o trvale udržitelném rozvoji v Johannesburgu. Rovněž jsme převedli pár dalších stránek do nové grafické úpravy (mj. tuto, na které právě jste, dále O nás a Napište nám).

4. června 2002 9:20

Od pátku 31. května získala novou grafickou podobu rubrika Zpravodajství. Možná ještě více vás potěší, že tato rubrika má nyní i bohatší obsah. V čem to spočívá? V prvé řadě se nyní kromě klasických zpráv (od redaktorů EkoListu a z agentur ČIA a ČTK) v levém sloupečku na stránce zobrazují i tiskové zprávy a odkazy na články z jiných serverů. Další vymožeností je tematické a regionální členění zpravodajství. Pokud vás tedy zajímají např. zprávy o dopravě nebo zprávy týkající se Moravskoslezského kraje či Antarktidy, stačí kliknout na příslušnou položku v menu v pravém sloupci. Na těchto tematických a regionálních stránkách také najdete několik důležitých odkazů k danému tématu či regionu (zatím je těchto odkazů málo, ale v příštích dnech budou přibývat). Konečně pokud vás zajímají starší zprávy, pod každým zpravodajstvím najdete dole menu, které vám umožní vyhledat zprávy za zvolené období. Svůj dotaz můžete i upřesnit, což nejlépe vysvětlíme na příkladu: Hledáme zprávy týkající se dopravy a současně Prahy za duben 2002. Můžeme je najít dvěma způsoby: a) Na stránce týkající se Prahy si dole pod zprávami vybereme kategorii Doprava a období od 1. do 30. dubna 2002 a zmáčkneme tlačítko Zobraz. b) Na stránce týkající se dopravy si dole pod zprávami vybereme region Praha a období od 1. do 30. dubna 2002 a zmáčkneme tlačítko Zobraz. Doufáme, že vám nová podoba rubriky Zpravodajství bude vyhovovat, a samozřejmě rádi uvítáme vaše připomínky a ohlasy na e-mailu ekolist@ekolist.cz

8. dubna 2002 18:50

Tak konečně je to tady. Právě hledíte na novou titulní stránku EkoListu po drátě. Doufáme, že si na ni brzy zvyknete a že se vám bude líbit. Co vás asi bude mást - a my se za to předem omlouváme - je to, že v nové grafické podobě je zatím jen titulní stránka. Další stránky by ji však měly následovat během dnů či maximálně týdnů. Několik praktických informací: Na titulní stránce se nyní zobrazují jen důležitější zprávy - kompletní zpravodajský servis naleznete na (staro)nové stránce Zpravodajství. Proč (staro)nové? Jde prozatím o bývalou titulní stránku EkoListu po drátě, známou jako "Nejnovější zprávy". Samozřejmě převod do nové grafické úpravy čeká i ji. Pro rychlý přechod na jinou stránku můžete použít rozbalovací menu v pravém horním rohu - najdete v něm všechny rubriky EkoListu po drátě i jejich podstránky první úrovně. Pokud máte k nové grafické úpravě jakékoli připomínky, napište nám na známou adresu: ekolist@ekolist.cz

21. března 2002 11:45

Pokud hledáte nějaké informace o životním prostředí, bude se vám možná hodit naše nová stránka, na které můžete vyhledávat zprávy a tiskové zprávy podle tématu, regionu a data. Postupně bychom chtěli možnosti vyhledávání ještě vylepšit, ale věříme, že i v této první verzi vám bude toto vyhledávání k užitku.

28. ledna 2002 14:00

Tahle "novinka" je sice uz trochu staršího data, nicméně někteří z vás si možná ještě nevšimli: od začátku letošního roku najdete rubriku Evropská unie a životní prostředí v poněkud inovované podobě. Hlavní novinkou je zobrazování souvisejících zpráv u jednotlivých stránek, včetně možnosti vyhledat starší zprávy. Zobrazujeme vám rovněž související tiskové zprávy a odkazy na články na jiných serverech. Máte-li k nové podobě rubriky jakékoli připomínky, napište nám.

2. listopadu 2001 21:45

Pokud byste soudili podle těchto Novinek, tak si můžete myslet, že na EkoListu po drátě nic neděláme, přinejmenším nic nového. Není tomu tak, ale většina změn, které by někdy na přelomu tohoto a příštího roku měly vyústit v novou podobu našeho webu, probíhá skrytě. Především se snažíme převádět další a další články a další informace do nového redakčního systému, níže zmíněného toolkitu od Econnectu. Nedávno jsme do něj převedli i vaše dotazy do rubriky Zelená domácnost. U těchto dotazů opatrně testujeme i novinku - on-line diskuse pod články. Má to zatím určité mouchy, ale je to již použitelné a chcete-li, můžete to sami vyzkoušet. A pokud jste si toho již sami nevšimli v rubrice Klimatické změny, vězte, že na stránce Konference v Marrákeši najdete zprávy a další informace o konferenci OSN o klimatických změnách v marockém městě Marrákeš.

2. srpna 2001 16:50

Pokračující reforma EkoListu po drátě začíná ovlivňovat i zpravodajství. Nejprve to bude v nejbližších dnech znát na tiskových zprávách (v rubrikách Ekologická legislativa, Evropská unie a životní prostředí a Volby po drátě), během příštího dne i na normálních (agenturních a našich vlastních) zprávách ve všech rubrikách. Omluvte prosím dočasně případné podivnosti, rozdíly v grafické podobě zpráv apod. Do konce příštího týdne by měly hlavní podivnosti zmizet.

18. června 2001 18:45

Reforma EkoListu po drátě již zasáhla Kalendář akcí. Kalendář má více rubrik, trochu změnil grafickou podobu, ale hlavně se změnil technický způsob jeho přípravy. To sice vy jako čtenáři přímo nepoznáte, ale nám to umožní přinášet vám aktuálnější a podrobnější přehled akcí. Poděkování za tuto změnu náleží organizaci Econnect, na jejímž serveru hostujeme a jejíhož toolkitu pro přípravu Kalendáře akcí využíváme.

7. června 2001 11:20

Asi před hodinou se EkoList po drátě přemístil na nový, rychlejší server. To s sebou přináší několik příjemných vlastností a jednu nepříjemnou. Mezi příjemné vlastnosti patří zejména fakt, že by se vám stránky EkoListu měly načítat rychleji, dále vám můžeme nabídnout nové a dokonalejší fulltextové prohledávání a konečně přechod na nový server je první částí připravované celkové reformy EkoListu po drátě. Nepříjemná vlastnost spojená s tímto přechodem je to, že zejména u starších zpráv je dosud odkaz na starý, již neexistující formulář pro fulltextové prohledávání. Vzhledem k tomu, že se formát zpráv stejně bude v dohledné formě měnit, nebudeme asi tuto vadu nyní opravovat. Za tento nedostatek se vám omlouváme, ale věříme, že ostatní výhody vám to vynahradí.

21. února 2001 12:20

Přišel čas prozradit ono minule (8. února) avizované tajemství. Dnes jsme zahájili zkušební provoz naší nové služby - katalogu ekologických odkazů EkoLink - http://www.ekolink.cz. Chceme v něm soustředit odkazy na stránky zabývající se environmentální a přírodní tematikou, a to nejen české, ale i evropské. Upozorňujeme, že jde o zkušební provoz - EkoLink v současné době obsahuje pouze něco přes 500 odkazů a některé služby ještě nefungují vůbec, jiné nejsou ještě zcela dokonalé... Nechceme se tedy v této fázi EkoLinkem chlubit, ale spíše vás, čtenáře EkoListu po drátě, požádat o pomoc a spolupráci. To, jak nám můžete pomoci, popisujeme podrobněji na stránce http://www.ekolink.cz/jakpomoci.html. Těšíme se na vaše připomínky a náměty k EkoLinku na e-mailové adrese: ekolink@ekolink.cz.

8. února 2001 17:00

Opět jsme se co se týče novinek na dlouho odmlčeli. Jednou z příčin je to, že pro vás připravujeme novou službu. O co půjde, vám doufáme prozradíme asi tak za týden. Nicméně se zatím můžeme - trochu opožděně - pochlubit. V žebříčku serveru Na vrcholu se EkoList po drátě stal za rok 2000 nejnavštěvovanějším serverem. Můžeme se proto honosit touto ikonkou: Nejnavstevovanejsi stranka sve oblasti

21. září 2000 9:10

Již dlouho jsme vás zde neinformovali o žádné novince, ač jich byla celá řada, konkrétně nejméně tři. Vezmeme-li to chronologicky, nejprve se naše zpravodajství obohatilo o informace tiskové agentury ČIA - Česká informační agentura. Druhou novinkou je navenek jen mírně, ve skutečnosti podstatně pozměněná rubrika Zelená domácnost. A konečně zcela čerstvá novinka - máme novou rubriku - Globalizace versus životní prostředí. Jak asi tušíte, souvisí s jednáním MMF a Světové banky v Praze.

11. května 2000 13:30

Máme pro vás novou službu: zasílání přehledu zpráv EkoListu po drátě na vaši e-mailovou adresu. Podrobnosti se dočtete na této stránce, kde si můžete tuto službu i rovnou objednat.

4. května 2000 11:20

Dnes se jen pochlubíme: v počtu návštěv podle Na vrcholu za měsíc duben byl EkoList po drátě ve své kategorii "Příroda a životní prostředí" nejúspěšnější a získal právo se chlubit následující ikonkou. Nejnavstevovanejsi stranka sve oblasti A aby té slávy nebylo málo, v hlasovaní "laické poroty" soutěže o Zlatou zmiji jsme v kategorii Informace obsadili pěkné třetí místo. Přesvědčit se o tom můžete na stránce výsledků Zlaté zmije.

21. dubna 2000 18:00

V posledních týdnech jsme pilně pracovali na rubrice Evropská unie a životní prostředí. Najdete v ní nyní řadu informací o fungování Evropské unie (na stránce Co je Evropská unie a jak funguje), o jednáních o vstupu České republiky do EU (stránka Česká republika a Evropská unie) a najdete zde i stručné informace o dalších zemích usilujících o vstup do EU (stránka Ostatní země usilující o vstup do EU). Ani jsme se nepochlubili, že i v únoru jsme vyhráli v kategorii Příroda a životní prostředí na serveru Na vrcholu. Příslušná ikonka vypadá takhle: Nejnavstevovanejsi stranka sve oblasti

2. února 2000 17:30

Chceme se pochlubit: v počtu návštěv podle Na vrcholu za měsíc leden byl EkoList po drátě ve své kategorii nejúspěšnější a získal právo se chlubit následující ikonkou. Nejnavstevovanejsi stranka sve oblasti Další drobná novinka je, že se mezinárodní identifikační číslo ISSN uděluje již nejen tištěným časopisům, ale i internetovým. EkoListu po drátě bylo dnes přiděleno číslo 1212-9410.

17. listopadu 1999 17:25

Ač jsme dlouho neinformovali o žádné novince, rozhodně to neznamená, že jsme nic nedělali. Dnes vám můžeme oznámit zřízení další stránky Evropská unie a životní prostředí. V této chvíli nabízí zejména zpravodajství, ale v dohledné době byste na ní měli najít i řadu dalších informací týkajících se této problematiky. Pokud budete mít k této stránce jakékoli připomínky, napište nám!

25. srpna 1999 13:20

Dovolené se pomalu chýlí ke konci a zdá se, že EkoList po drátě je přežil ve zdraví. Jednotlivé rubriky ožívají, včera jsme aktualizovali po asi čtrnáctidenní přestávce Ekologickou legislativu a Klimatické změny, dnes a zítra jsou na řadě Volby po drátě a Fórum EkoListu. Příjemně nás potěšilo, že do rubriky Fórum EkoListu nám přišla řada vašich názorů, v nejbližších dnech či spíše hodinách si je budete moci přečíst na našich stránkách.

9. srpna 1999 18:30

Pokud používáte portál firmy Netscape na adrese http://my.netscape.com, můžete si do něj nyní přidat i kanál EkoListu po drátě. Stačí se řídit instrukcemi na stránce http://my.netscape.com/addchannel.tmpl?service=net.1168. EkoList po drátě opět čeká zkouška ohněm, neboť zhruba do 24. srpna bude v redakci poměrně prázdno a pečovat o provoz našich stránek budou dva stateční: Zuzana Terčová a Honza Všetečka. Aktualizováno bude hlavně zpravodajství a kalendář akcí, věřme, že vše dopadne dobře.

9. července 1999 17:00

Věci, slibované minule, snad fungují: pro stránku věnovanou názorům jsme nakonec vymysleli název Fórum EkoListu (stránka čeká i na vaše názory), návštěvní knihu máme také. Příští týden bude pro EkoList po drátě obtížný - postihly nás dovolené a nemoci. Některé rubriky aktualizovány nebudou, ta hlavní, Nejnovější zprávy, snad ano. Ostatně - přesvědčte se v té době sami. A pokud by snad nebylo vše, jak má být, zachovejte nám přízeň - od 19. července by se vše mělo vrátit do normálu. Pěkné prázdniny!

16. června 1999 17:50

Asi nejvýznamnější novinkou poslední doby je dnes zprovozněná možnost fulltextového prohledávání EkoListu po drátě. Za tuto novou vymoženost děkujeme zejména Markovi Tichému z Econnectu. Aby vyhledávání správně fungovalo, musíte na naše stránky přistupovat přes novou adresu https://ekolist.cz. Dále máme novou stránku Napište nám, od které si slibujeme, že vás podpoří v zasílání vašich připomínek k EkoListu po drátě. Ještě k tomu co chystáme: v brzké době, počítám, že nejdéle do týdne, bychom měli zprovoznit novou stránku věnovanou názorům na ekologickou problematiku - název pro ni ještě vymýšlíme. Výše zmíněnou stránku Napište nám bychom rádi obohatili o návštěvní knihu, ve které by vaše dopisy byly viditelné i pro ostatní návštěvníky.

5. května 1999 15:40

Především, jak už asi většina z vás ví, máme vlastní doménu - nyní ná s tedy najdete na adrese https://ekolist.cz. Na stránku Kalendář akcí jsme přidali formulář, pomocí kterého nás můžete upozornit na vámi pořádáné akce. Pokračujeme v propagaci - najdete nás v portálu Seznamu.

8. února 1999 15:00

Pokračujeme v drobném a postupném vylepšování našich stránek. Na stránkách věnovaných politickým stranám (Volby po drátě) jsme doplnili vazby na databázi novinových a časopiseckých článků Monitor. Pokud si tedy najdete stránku věnovanou konkrétní politické straně (např. KDU-ČSL), můžete si nechat zobrazit články týkající se této politické strany za vámi zvolené období. Na stránce Ekologická legislativa zase začínáme přidávat stenozáznamy a hlasování z projednávání některých důležitých zákonů. Této stránky se bohužel týká i špatná zpráva - server Sbírka, na který jsme odkazovali, začal za texty zákonů starší než čtyři týdny požadovat peníze. Byť jsme to neměli původně v plánu, budeme zvažovat možnost, jak vám alespoň důležitější nové zákony zpřístupnit zdarma. Do Zeleného knihomola postupně přidáváme obrázky obálek knih. Věnujeme se intenzívně propagaci - najdete nás v Trafice, na články odkazuje Press, informace z Ekologické legislativy přebírá teletext ČT 1 - tuším strana 585. Nejspíš jste si všimli, že používáme na výměnnou reklamu (proužky a nověji i textové zprávy) systém Mr.Linx - zatím jsme s ním vcelku spokojeni.

16. prosince 1998 12:00

Další z dlouho slibovaných stránek je tu. Na stránkách Ekologické legislativy najdete informace o projednávaných zákonech a o zákonech i jiných právních předpisech vycházejících ve Sbírce zákonů. Snad jste si také všimli výskytu barevných fotografií u některých zpráv. V tomto trendu hodláme pokračovat. Při příležitosti nedávno uplynulého (1. prosince) výročí vzniku EkoListu po drátě bychom vám chtěli poděkovat za váš zájem o naše stránky. Hlavní stránka Ekolistu po drátě v současné době zaznamenává přes 600 přístupů týdně a počty přístupů se stále zvyšují. V nadcházejícím roce 1999 nechystáme nějaké revoluční změny, spíše postupné zkvalitňování obsahu. V dohledné době plánujeme přidat stránku či stránky, na kterých bychom zveřejňovali jednak názory a komentáře z tištěného EkoListu, dále názory psané speciálně pro EkoList po drátě a konečně dali prostor i vašim názorům, připomínkám a stanoviskům. Za celou redakci EkoListu po drátě vám pěkné Vánoce a hodně štěstí v roce 1999 přeje Radek Svítil

5. října 1998 16:30

Dlouho slibovaná stránka o knihách je tu. Jmenuje se Zelený knihomol a budeme rádi, když nám napíšete, jak se vám líbí či nelíbí.

15. září 1998 17:15

Dnes jsme dokončili přeměnu stránky Volby po drátě, na které se chystáme sledovat senátní a komunální volby v listopadu tohoto roku. Mimo zde budeme sledovat, jak si zástupci politických stran počínají ve vládě a v parlamentu a nakolik plní ekologické sliby, které dali ve volební kampani. Několik týdnů starou novinkou, které jste si nejspíš už všimli, je to, že zprávy doplňujeme odkazy na související stránky na Internetu. Rádi bychom, aby vám naše zpravodajství nejen poskytlo stručný přehled o dění v oblasti životního prostředí, ale umožnilo i získat podorbné informace o problému, který vás zaujal. Konečně ještě pár slov o tom, co chystáme - během příštích týdnů bychom rádi přidali do EkoListu po drátě dvě další stránky - jednu věnovanou knihám (obdoba rubriky "Vyšlo, vychází, vyjde" v tištěném EkoListu) a druhou legislativa (obdoba stejnojmenné rubriky v tištěném EkoListu). Zůstaňte na příjmu.

18. května 1998 13:03

Dnes jsme zprovoznili novou stránku věnovanou předčasným volbám do Poslanecké sněmovny - Volby po drátě. Zatím na ní najdete odpovědi politických stran na otázky EkoListu, na přidávání dalších informací pracujeme.

12. května 1998 15:36

Přidali jsme novou stránku pro anglicky mluvící návštěvníky EkoList by Wire. Zprovoznění stránky "Volby 1998" je, doufáme, otázkou několika málo dní.

16. dubna 1998 15:10

Dnes jsme uvedli do provozu novou stránku Tištěný EkoList. Najdete na ní mj. odkaz na formulář, jehož prostřednictvím si můžete objednat ukázkové číslo EkoListu zdarma. Na slíbené stránce "Volby 1998" intenzivně pracujeme.

13. února 1998 12:00

Dnes se nám snad podařilo dokončit "dostavbu a rekonstrukci" převážné většiny našich stránek. Většina změn je spíše nenápadných, ale doufáme, že například v Zelené domácnosti se nyní budete lépe orientovat. Nyní je načase prozradit naše plány do budoucna. V nejbližší době (cca začátkem března)chystáme drobné změny grafické úpravy některých stránek a především chceme začít existenci "EkoListu po drátě" podstatně více propagovat. V o něco vzdálenější budoucnosti (patrně během března) zřídíme další tématickou stránku, která má zatím pracovní název "Volby 1998". Jak z názvu vyplývá, měly byste se na ní dozvídat informace o postojích politických stran k životnímu prostředí - a to v kontextu blížících se voleb do Sněmovny, Senátu i voleb komunálních. V plánu máme celou řadu dalších stránek, ale na jejich zřízení a provoz musíme nejprve získat peníze a pracovní síly.

21. prosince 1997 19:30

Zatím nás sužují určité technické i zdravotní potíže, takže oproti původním plánům tyto stránky fungují částečně v ilegalitě a v omezeném rozsahu i kvalitě. Přesto jsme již zaznamenali pár set přístupů a několik upozornění na některé chyby. Doufáme, že se nám podařilo odstranit všechny chyby v Javascriptech - pokud byste na nějaké chybové hlášení narazili, dejte nám prosím vědět.

1. prosince 1997 03:00 SEČ

Mezi jednou až třetí hodinou v noci jsme uvedli do provozu tyto nové stránky "EkoListu na Internetu" - resp. "EkoListu po drátě", jak jsme se je (po určitých diskusích) rozhodli nazvat. Grafická ani obsahová podoba stránek zatím zdaleka není definitivní. Buďte proto prosím ještě několik dní k EkoListu po drátě shovívaví. Uvítáme veškeré vaše připomínky, náměty i kritické ohlasy. Náš e-mail je ekolist@ekolist.cz.

reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist