https://ekolist.cz/cz/ekolist/prebirani-obsahu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Přebírání obsahu Ekolistu

Pokud máte zájem o některou z níže uvedených možností, neváhejte ji využít. Vydavatel souhlasí s částečným přebíráním obsahu Ekolistu. Musíte při tom však dodržet Všeobecné podmínky pro přebírání obsahu ze serveru Ekolist.cz (základní pravidla přebírání viz rovněž níže).

Naše zprávy na vaše stránky

Spravujete vlastní web či máte soukromou stránku a rádi byste zobrazovali či přebírali zprávy Ekolistu.cz?
Není nic jednoduššího! Stačí do svých stránek implementovat zobrazování některého z našich exportních kanálů. Můžete tak jednoduše a automaticky zobrazovat názvy zpráv a článků i s jejich perexy, samozřejmě s aktivními odkazy na konkrétní článek.

Připravili jsme pro Vás tyto exportní soubory:

 Exportní kanál  Popis RSS
Ekolist.cz Aktuální zpravodajství a publicistika serveru Ekolist.cz rss-Ekolist.cz
Ekolist.cz - Publicistika 10 nejnovějších rozhovorů, esejí, názorů a komentářů rss-Ekolist.cz-Publicistika
Ekolist.cz - Zelená domácnost 10 nejaktuálnějších rad a návodů z rubriky Zelená domácnost rss-Ekolist.cz-Zelená domácnost
Ekolist.cz - Příroda 10 nejnovějších článků z rubriky Příroda rss-Ekolist.cz-Příroda
Ekolist.cz - Kultura 10 nejnovějších článků z rubriky Kultura rss-Ekolist.cz-Kultura

Pokud jste se rozhodli naše exporty využívat, nebo již tak činíte, informujte nás prosím na reklama@ekolist.cz

TIP pro čtenáře Ekolistu.
RSS kanál lze také zadat do některých čteček, které jsou součástí internetových prohlížečů (např. Google Chrome, IE), nebo poštovních klientských programů (např. MS Outlook), získáte tak rychlý a vždy aktuální přehled o tom, co je na Ekolistu nového.

Přebírání celých textů

Redakce Ekolistu umožňuje zájemcům z řad vydavatelů a provozovatelů elektronických a tištěných médií přebírat celé texty původních zpráv a článků. Vzhledem k nutnosti dodržovat autorská práva jsou pro přebírání celých textů k dispozici pouze články redaktorů a stálých externích spolupracovníků Ekolistu. Není možné přebírat zprávy ČTK.

Zájemce o přebírání celých textů je povinen dodržovat základní pravidla: 

  • provozovatel internetového nebo tištěného média, které zveřejní text převzatý ze serveru Ekolist.cz, se na tom musí PŘEDEM dohodnout s redakcí Ekolistu (pište na e-mail reklama@ekolist.cz). V případě opakovaného zveřejňování převzatého obsahu stačí první oznámení, v němž budou uvedeny základní informace o způsobu přebírání obsahu.
  • u převzatého článku je nutné vždy uvádět celé jméno autora + zdroj (na webu musí být zdroj aktivně zodkazovaný).
  • texty nesmí být kráceny a ani jinak upravovány a musí být zachován jejich nadpis
  • u přebírání fotek je nutné uvést celé jméno autora, uvést zdroj (na webu je nutné ho i zodkazovat), a navíc ještě zachovat licenci, pod kterou je fotka zveřejněna. V každém případě je nutné respektovat licenci, pod kterou je fotografie zveřejněna (některé snímky nelze bez svolení majitele práv převzít, typicky snímky z fotobanky Shutterstock či jiné označené jako všechna práva vyhrazena.
  • jedním médiem mohou být převzaty maximálně dva celé texty týdně
Přehledný seznam článků k převzetí v plném znění naleznete zde.

Informace o copyrightu

Při přípravě obsahu serveru Ekolist.cz využíváme agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.
Ekolist.cz dále přináší zprávy slovenské tiskové agentury TASR. Publikování nebo další šíření obsahu zpráv a fotografií ze zdrojů TASR je bez předcházejícího písemného souhlasu TASR výslovně zakázané.
Ekolist.cz rovněž využíval zpravodajství ČIA. V případě zájmu o toto zpravodajství se obraťte přímo na Českou informační agenturu.

reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist