https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/bylo-to-pekne-a-bylo-toho-dost
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Radek Svítil: Bylo to pěkné a bylo toho dost

24.11.2008
Varování: tenhle textík není tak úplně klasický názor či komentář. Za zprávu ho ale nelze označit, za dotaz do Zelené domácnosti také ne :-), tak nakonec skončil mezi názory.
 

1. prosince ve tři hodiny ráno oslaví Ekolist.cz špičaté, 11. výročí. V noci z 30. listopadu na 1. prosince 1997 jsme s Kubou Šmídem spustili "EkoList po drátě" coby sesterský zpravodajský server dosavadního tištěného měsíčníku EkoList. Spuštění jsme pochopitelně neplánovali na tři ráno, ale večer předtím se nám web prostě nepodařilo uvést do přijatelného stavu.

Předchůdcem EkoListu po drátě byly nejprve internetové stránky tištěného Ekolistu (představu si můžete udělat zde), později doplněné pravidelně vycházejícím EkoTýdeníkem, obsahujícím aktuální zprávy České tiskové agentury (ta, na rozdíl od Ekolistu, již dávno zkrachovala).

Vývoj od 1. prosince 1997 je pro zájemce o ekolistí archeologii poměrně podrobně zmapován na stránce Novinky, která sahá až k samotnému vzniku našeho serveru.

K jedenáctému výročí si náš server jistě zaslouží nějaký pěkný dárek, když už žádný nedostal k desátému. Dostává ho v podobě nového šéfredaktora, Huga Charváta. Nemusíte se lekat, Hugo Ekolist.cz už nějakou dobu fakticky řídí a zveřejněním tohoto textu se uskutečňuje pouze formální (dodejme, že pokojné) převzetí moci.

Pokud se snad někdo zajímá o osud mé maličkosti, tak na jednu stranu koncem listopadu končí i můj pracovní poměr v BEZKu, na druhé straně se budu dále starat o stránky Ekolistu.cz po technické stránce, takže se mne zase úplně nezbavíte.

Většinou bývá zvykem buďto při odchodu vyslovovat víru ve šťastné zítřky opouštěného projektu (s neveřejným povzdechem úlevy, že autor před nimi včas utekl), nebo prorokovat věci zkázu a zmar s tím, že to nikdo jiný přece nedokáže. Pokusím se zůstat střízlivě při zemi: soudím, že pokud Hugo dokáže ovládnout svoji vrozenou náklonnost k překlepům, tak že se Ekolistu.cz bude dařit přinejmenším stejně dobře jako dosud. Pokud byste chtěli pomoci, aby se mu dařilo ještě lépe, nezapomeňte se zachovat podle návodu na stránce Podpořte nás.

Pěkný adventní čas s novým šéfredaktorem přeje

Radek Svítil


reklama

 
Radek Svítil
Teď už bývalý šéfredaktor serveru Ekolist.cz
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist