https://ekolist.cz/cz/fotobanka/jak-pouzivat-fotobanku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jak používat fotobanku

Účel fotobanky

Fotobanka serveru Ekolist.cz se zaměřuje na obrazový materiál týkající se životního prostředí a přírody. Tato fotobanka slouží jednak pro redakční potřeby zpravodajského serveru Ekolist.cz (vkládání fotografií a dalších obrázků do článků), a dále pro zveřejňování a šíření fotografií a dalších obrázků pořízených redakcí Ekolistu.cz a uživateli této fotobanky.

Vyhledávání fotografií

K vyhledávání fotografií slouží možnosti v pravém sloupci fotobanky. Buď můžete zkusit najít požadovanou fotografii prostřednictvím formuláře Vyhledávání ve fotografiích. Pokud nehledáte zcela konkrétní námět, ale zajímá vás spíš jen určitá oblast nebo určité téma, pak vám možná přijde víc vhod vyhledávání fotografií podle tzv. tématických kategorií - viz rámeček vpravo nazvaný Kategorie. Fotografie jsou řazeny jak přímo v těchto hlavních kategoriích, tak ještě v jejich konkrétněji vymezených podgaleriích.

Přebírání fotografií

Přebírat můžete pouze ty fotografie a další obrázky, jejichž licence to umožňuje. Pro zobrazení licenčních podmínek klikněte na náhled fotografie levým tlačítkem myši. Pokud jste na pochybách, zda a za jakých podmínek můžete fotografii či obrázek použít, napište nám prosím na mail fotobanka(zavináč)ekolist.cz. Jakékoli použití fotografie, které porušuje licenční podmínky, je zakázáno.

Nahrávání vlastních fotografií

Server Ekolist.cz uvítá vaše kvalitní fotografie s tématikou přírody a životního prostředí. Než se je rozhodnete na náš server nahrát, mějte prosím na paměti následující body:

  • 1. Máme zájem o technicky kvalitní fotografie týkající se tématu fotobanky (výjimkou jsou sice technicky nekvalitní, ale naprosto unikátní fotografie z nějaké události či situace). Tato fotobanka není vhodné místo pro zveřejňovaní vašich soukromých alb z dovolené a podobně (pro tento účel najdete na internetu celou řadu jiných serverů).
  • 2. Máme zájem o fotografie šiřitelné pod některou svobodnou licencí, která umožňuje další šíření těchto fotografií. Uvědomte si prosím, že pokud budete jednou se zveřejněním své fotografie v této fotobance souhlasit, nemůžete svůj souhlas bez velmi vážných důvodů později odvolat.
  • 3. Dbejte důsledně na dodržování autorských práv. V žádném případě nenahrávejte do fotobanky fotografie ukradené někde na internetu apod.
  • 4. Svoje fotografie při nahrávání opatřete co nejpřesnějším popiskem. Uvědomte si prosím, že po nahrání fotografií do fotobanky nebudete moci sami jejich popisky editovat, případné změny mohou provést pouze redaktoři Ekolistu (viz kontakt níže).
  • 5. Pokud máte k dispozici zajímavé fotografie či jiné obrázky, které byste rádi zveřejnili ve fotobance, ale požadujete například jejich zveřejnění za jiných podmínek či máte jiné specifické požadavky či problémy, neváhejte nás kontaktovat.

Nahrávat fotografie můžete prostřednictvím stránky Vložení nové fotografie. Vaše fotografie bude následně administrátory fotobanky zařazena do vhodného alba (případně pro ni bude vhodné album zřízeno) a zveřejněna.

Kontakt

E-mail: fotobanka(zavináč)ekolist.cz
Adresa: Fotobanka Ekolistu, c/o BEZK, Letohradská 17, 170 00 Praha 7

FAQ

Nejde mi nahrát fotka do fotobanky, co mám dělat? - Nejdříve si pečlivě zkontrolujte, zda jste vyplnil(a) všechny povinné položky ve formuláři Vložení nové fotografie. Pozor, zaškrtnuto musí být i políčko s prohlášením, že všechny vyplněné údaje, zejména údaje týkající se autorských práv, jste vyplnil(a) pravdivě. Pokud vám stále nepůjde fotka nahrát, dejte nám vědět na některý z výše uvedených kontaktů.

Někdo nahrál moji fotku do fotobanky bez mého souhlasu, co mám dělat? - Napište nám mail, viz kontakt výše. Nezapomeňte uvést na sebe kontakt a jasně identifikovat dotyčnou fotografii či fotografie.

Objevil jsem ve fotobance chybu či špatnou/nesrozumitelnou formulaci. - Napište nám mail, viz kontakt výše. Chybu popište co nejpřesněji a uveďte na sebe kontakt pro případné další dotazy. Za upozornění na chyby budeme rádi.

Ve zpravodajství Ekolistu.cz máte fotku XY, ale ve fotobance ji najít nemůžu. - Některé fotografie jsou chráněny autorskými právy a ve veřejné fotobance Ekolistu je zveřejnit nesmíme. Kromě toho máme spoustu hlavně starších fotografií dosud ve starých archivech přístupných jen z redakce Ekolistu. Některé tyto fotografie sice do veřejné fotobanky převedeme, není ale v našich silách je převést všechny. Pokud máte o nějakou konkrétní fotografii zájem, napište nám do redakce. Bude-li to v našich možnostech, pokusíme se vám vyhovět.

To je ale úplně úžasná fotobanka. Mohu se vám nějak odvděčit? - Jistě, viz stránka Podpořte nás :-)

Vyhledávání ve fotografiích

Hledaný text:  
Autor:
Datum: až  

Kategorie

Jak používat fotobanku

Nevíte, jak fotobanku Ekolistu používat? Jaké jsou podmínky použití fotografií? Zjistíte to tady.
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist