http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kolumbie-motivuje-statni-zamestnance-k-jizde-do-prace-na-kole
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Kolumbie motivuje státní zaměstnance k jízdě do práce na kole

1.11.2016 08:56 | BOGOTÁ (ČTK)
Státní zaměstnanci v Kolumbii budou dostávat půl dne placeného volna, pokud přijedou do práce třicetkrát na kole.
Státní zaměstnanci v Kolumbii budou dostávat půl dne placeného volna, pokud přijedou do práce třicetkrát na kole.
Státní zaměstnanci v Kolumbii budou dostávat půl dne placeného volna, pokud přijedou do práce třicetkrát na kole. Stanoví to nový zákon, který tento týden podepsal kolumbijský prezident Juan Manuel Santos a o němž informuje prezidentský úřad na svých internetových stránkách.
 

"Buďme motorem pokrokové Kolumbie, která chrání životní prostředí," komentoval zákon prezident na svém twitterovém účtu. Podle nového zákona dostanou státní zaměstnanci proplaceno půl dne volna pokaždé, když prokáží, že přijeli třicetkrát do práce na kole.

Zákon rovněž doporučuje, aby podobné opatření přijaly i soukromé firmy. Nová legislativa, kterou schválil senát v srpnu, také stanoví, že nejdéle do dvou let musí státní firmy zřídit pro své zaměstnance-cyklisty bezpečná parkovací stání pro jejich kola. Do roka by mělo také ministerstvo průmyslu uvést v život program podpory výroby kol v zemi.

V Kolumbii je bicykl oblíbeným dopravním prostředkem, jak na venkově, tak ve městech. V osmimilionové metropoli Bogotě jezdí podle odhadu denně do práce asi 575.000 lidí.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist