http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prazske-deti-se-zranenym-zviratum-postaraly-o-3-7-tun-potravin
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Pražské děti se zraněným zvířatům postaraly o 3,7 tun potravin

22.12.2015 09:19 | PRAHA (ČTK)
Na plodech si pochutnají třeba zranění živočichové ve stanici v Butovicích nebo zvířata, která žijí v chuchelském zookoutku
Na plodech si pochutnají třeba zranění živočichové ve stanici v Butovicích nebo zvířata, která žijí v chuchelském zookoutku
Děti z pražských škol letos pro zvířata ze zookoutků a pacienty ze záchranné stanice nasbíraly 3,7 tuny žaludů, bukvic a pečiva. Na první příčce pravidelné soutěže se umístila Základní škola Kavčí hory, jejíž žáci se handicapovaným zvířatům postarali o téměř 700 kilogramů potravy. Informovala mluvčí pražských lesů Petra Fišerová.
 

Pátého ročníku klání o nejlepšího sběrače se zúčastnilo 34 škol, školek a školních družin. Na jejich příspěvcích si pochutnají třeba zranění živočichové ve stanici v Butovicích nebo zvířata, která žijí v chuchelském zookoutku.

Soutěžilo se v několika kategoriích. Ve všech byla favoritem škola na Kavčích horách, kam putuje i cena pro nejlepšího sběrače. Děti si za svoji snahu a píli odnesly třeba dárkové koše. Navíc budou mít možnost stát se na den ošetřovateli. Vítězná třída bude moci strávit noc v hájemství lesního srubu.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist