http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/projekt-usilujici-o-navrat-ovocnych-stromu-do-krajiny-ziskal-cenu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Projekt usilující o návrat ovocných stromů do krajiny získal cenu

2.11.2015 12:32 | ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČTK)
V patrně nejsledovanější kategorii vypsanou pro obce, svaz obcí nebo mikroregiony zvítězil projekt Strakonic s názvem Zahradou poznání. Ten prosazuje návrat starších odrůd ovocných stromů do přírody a podporuje trvale udržitelný rozvoj regionu Prácheňska
V patrně nejsledovanější kategorii vypsanou pro obce, svaz obcí nebo mikroregiony zvítězil projekt Strakonic s názvem Zahradou poznání. Ten prosazuje návrat starších odrůd ovocných stromů do přírody a podporuje trvale udržitelný rozvoj regionu Prácheňska
Projekty jako navrácení starších ovocných stromů do krajiny, sledování kvality vody v potoce nebo péče o přírodní park vyhrály své kategorie v 5. ročníku Jihočeské ratolesti. Soutěž oceňuje počiny s přínosem pro ochranu životního prostředí. Letos se do Jihočeské ratolesti přihlásily tři desítky projektů nebo vysokoškolských prací s touto tématikou. Soutěž pořádají síť Environmentálních Center Krasec a Jihočeský kraj.
 

"I v letošním ročníku byly zejména ve školní kategorii, ale i v rámci obecních a neziskových projektů bohatě zastoupeny nové přístupy k zakládání městské zeleně a téma přírodních zahrad," řekla organizátorka Simona Šafarčíková.

V patrně nejsledovanější kategorii vypsanou pro obce, svaz obcí nebo mikroregiony zvítězil projekt Strakonic s názvem Zahradou poznání. Ten prosazuje návrat starších odrůd ovocných stromů do přírody a podporuje trvale udržitelný rozvoj regionu Prácheňska. Mezi školami pak uspěl program českobudějovického Česko-anglického gymnázia, který od roku 1997 monitoruje kvalitu vody Dobrovodského potoka. Mezi neziskovými organizacemi vyhrál revitalizační projekt táborského přírodního parku lom Svatá Anna s naučnou stezkou. Mezi studenty porota nejvíc ocenila bakalářskou práci studentky přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity Dagmar Huckové, která se věnuje genetické struktuře populací lipana podhorního v českých řekách, které jsou rybářsky obhospodařované.

"Jsem rád, že zájem o tuto soutěž stoupá a hlásí se nám stále více projektů. Těší mě, že se porota musí trochu zapotit, aby vybrala vždy ty nejlepší," řekl předseda pořádajícího spolku Krasec Petr Kurz.


Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist