http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-jizerkach-byla-obnovena-paterni-lesni-cesta-z-bedrichova
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

V Jizerkách byla obnovena páteřní lesní cesta z Bedřichova

21.10.2016 11:07 | BEDŘICHOV (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Lesy ČR
V Jizerských horách skončila obnova páteřní lesní cesty mezi Bedřichovem a bývalou sklářskou osadou Nová Louka. Státní firma Lesy ČR za rekonstrukci 2,3 kilometry dlouhého úseku zaplatila 17,8 milionu korun. Informovala o tom mluvčí firmy Eva Jouklová.
 

Bedřichovskou cestu, jak se jí říká, hojně využívají návštěvníci loveckého zámečku Nová Louka, cyklisté i pěší turisté. Postupná rekonstrukce začala už minulý rok.

"Odstranili jsme hluboké výtluky a upravili špatné rozhledové poměry. Nový je asfaltový povrch. Most přes Červený potok zpevnila ocelová lana," uvedl krajský ředitel Lesů ČR z Liberce Ludvík Řičář. Dodal, že vyčištěna byla všechna odvodňovací zařízení. "Ta lemují nová zábradlí z dřevěných sloupů," podotkl. Dělníci také podél cesty osadili dřevoocelová svodidla.

Obnovy se dočkal i Gahlerův kříž, který nedaleko Nové Louky stál do 60. let minulého století. Postavil ho hajný Gahler na památku své dcery. Kříž byl zaznamenán v mapě už v roce 1843. V minulosti jej však stavebníci při rozšiřování lesní komunikace odstranili. "Ve spolupráci se spolkem Patron jsme kříž opět vrátili ke křižovatce lesních cest u Nové Louky a 21. října bude vysvěcen," dodal Řičář.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist