http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-zoo-se-narodil-miniaturni-kopytnik-v-dospelosti-bude-velky-jako-kralik
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

V zoo se narodil miniaturní kopytník. V dospělosti bude velký jako králík

9.12.2015 19:24 | PRAHA (ČTK)
Ve volné přírodě žije kančil černavý, který je známý také jako kančil balabacký, pouze na filipínských ostrovech Balabak, Bugsuk a Ramos
Ve volné přírodě žije kančil černavý, který je známý také jako kančil balabacký, pouze na filipínských ostrovech Balabak, Bugsuk a Ramos
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Jana Myslivečková / Zoo Praha
V pražské zoologické zahradě se podařilo odchovat mládě miniaturního kopytníka kančila černavého. Drobeček, který je k vidění v pavilonu Indonéská džungle, by měl v dospělosti vážit okolo dvou kilogramů a být velký jako králík.
 

Malý kančil se narodil 1. listopadu a v Praze se jedná o druhé odchované mládě tohoto druhu, první bylo v roce 2013. "Otec mláděte pochází ze Zoo Wroclaw a matka z Rotterdamu," uvedla tisková mluvčí Zoo Praha Jana Ondrejechová.

Ve volné přírodě žije kančil černavý, který je známý také jako kančil balabacký, pouze na filipínských ostrovech Balabak, Bugsuk a Ramos. Je ohroženým druhem a v Evropě ho chová jen šest zoologických zahrad.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist