http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/britska-nemocnice-se-stala-domovem-vice-nez-100-000-vcel
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Britská nemocnice se stala domovem více než 100 000 včel, zdmi prosakoval med

19.8.2016 02:14 | CARDIFF (ČTK)
Podle včelařů z The Tree Bee Society byla včelí kolonie ve střeše nemocnice největší, kterou kdy viděli.
Podle včelařů z The Tree Bee Society byla včelí kolonie ve střeše nemocnice největší, kterou kdy viděli.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Nemocnice ve waleském Cardiffu překvapivě zjistila, že se v posledních letech stala domovem více než 100 000 včel. Podle agentury AP přivedli vedení zdravotního zařízení na stopu včel pacienti, kteří zaznamenali, že ve zdech někde prosakuje med.
 

Přivolaní experti objevili velkou včelí kolonii s asi 70 000 včel ve střeše jednoho pavilonu. Tento obří roj i ten druhý, který se našel na jiném místě nemocnice Rockwood, si již odvezli včelaři.

Včely zde nepozorovaně žily asi pět let, uvedla Abigail Readeová z charitativní společnosti Tree Bee, která převoz včelstev organizovala. Domnívá se, že med začal nasakovat zdi v důsledku neobvyklého letního horka, které rozpustilo včelí voskové plásty.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist