http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/inspekce-ulozila-firme-pokutu-250-000-kc-za-znecisteni-ovzdusi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Inspekce uložila firmě pokutu za znečištění ovzduší prachem z dřevní štěpky

25.2.2016 13:52 | ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČTK)
Provozovatel způsobil zvýšenou prašnost v okolí provozovny v Českém Krumlově.
Provozovatel způsobil zvýšenou prašnost v okolí provozovny v Českém Krumlově.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | ČIŽP
Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila firmě Komaxo Bioenergo pokutu 250.000 korun. Českokrumlovskou provozovnu společnosti potrestala za zvýšenou prašnost v okolí města. Znečištění ovzduší podle inspekce nastalo při výrobě dřevní štěpky. Novinářům to sdělil ředitel českobudějovické pobočky ČIŽP Vladimír Jiráček. Zástupci společnosti se k pokutě zatím nechtěli vyjadřovat.
 

"Provedli jsme kontrolu na základě podnětu a zjistili zvýšený spad prachu v blízkosti sušárny dřevní štěpky, aniž by byl prováděn úklid. Provozovatel tak způsobil zvýšení sekundární prašnosti. V platném povolení k provozu přitom měl výslovně stanoveno, že právě sekundární prašnosti musí předcházet. Touto nedbalostí se dopustil porušení zákona o ochraně ovzduší," uvedl Jiráček.

Společnost Komaxo Bioenergo, která se věnuje zpracování dřeva a obchodování s ním, těžbě dřeva nebo podpůrné činnosti pro lesnictví, má sídlo ve středočeském Kolíně. Jedna z jejích provozoven ale funguje v Přísečné u Českého Krumlova.

tisknout poslat
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist