http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/auta-v-centru-parize-jiz-nesmeji-jezdit-podel-seiny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Auta v centru Paříže již nesmějí jezdit podél Seiny

27.9.2016 10:18 | PAŘÍŽ (ČTK)
Plán počítá s trvalým uzavřením silnice o délce 3,3 kilometru na pravém břehu Seiny, kudy denně projíždělo na 44 000 aut. Dosud se zde v posledních letech zastavovala doprava jen v létě. Silnice na levém břehu se stala stálou pěší zónou již dříve
Plán počítá s trvalým uzavřením silnice o délce 3,3 kilometru na pravém břehu Seiny, kudy denně projíždělo na 44 000 aut. Dosud se zde v posledních letech zastavovala doprava jen v létě. Silnice na levém břehu se stala stálou pěší zónou již dříve
Pařížská radnice schválila kontroverzní záměr uzavřít trvale pro automobily silnice vedoucí podél Seiny v centru metropole a zpřístupnit je jen chodcům a cyklistům. Levicové vedení radnice to prosadilo v rámci boje proti vysokému zamoření ovzduší. Pravicová opozice varuje, že tento krok zhorší dopravu po metropoli a poškodí zaměstnance a podniky.
 

"Jde o historické rozhodnutí, které zruší městskou dálnici, která nemá v centru moderní metropole co dělat," prohlásila starostka Anne Hidalgová. Na prosazení tohoto kroku pracovala 15 let, už jako někdejší členka socialistické opozici na radnici.

Její plán počítá s trvalým uzavřením silnice o délce 3,3 kilometru na pravém břehu Seiny, kudy denně projíždělo na 44 000 aut. Dosud se zde v posledních letech zastavovala doprava jen v létě. Silnice na levém břehu se stala stálou pěší zónou již dříve.

Vedoucí socialistické skupiny v pařížském zastupitelstvu před lety prohlásil, že chronicky přeplněné pařížské ulice jsou důsledkem politiky podporující bezvýhradně automobilový provoz, kterou pravice vedla v Paříži již od časů prezidenta Georgese Pompidoua. Po něm byla ostatně silnice u Seiny v centru Paříže pojmenována.tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Blíž přírodě
Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist