http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/honduras-resi-tri-vrazdy-ekologickych-aktivistu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Honduras řeší tři vraždy ekologických aktivistů

8.7.2016 03:59 | TEGUCIGALPA (ČTK)
Již třetí vraždu ekologického aktivisty během krátké doby řeší policie ve středoamerickém Hondurasu. Po vůdkyni místního indiánského hnutí Bertě Cáceresové a jednom ze členů její organizace potkal stejný osud její spolupracovnici Yaneth Urquíaovou. Její mrtvé tělo našla policie ve čtvrtek, uvedla agentura Reuters.
 

Žena známá bojem proti stavbám vodních elektráren a dolů na územích obývaných domorodci byla podle policie zavražděna dosudn neznámými pachateli v západní části země. Urquíaová byla pohřešována od středy, kdy odjela z domova na kole.

Členka nejvýznamější místní organizace hájící práva indiánů COPINH proslula zvláště svým bojem proti stavbě přehrady v regionu La Paz, která patřila společnosti vlastněné manželem místopředsedkyně honduraského parlamentu Gladys Lópezové. Právě ona a její muž jsou podle COPINH odpovědni za smrt aktivistky. Politička nařčení odmítla a prohlásila, že sama trvá na co nejrychlejším výkonu spravedlnosti pro pachatele.

Útoky na domorodé ekologické aktivisty začaly letos v březnu, kdy zemřela jejich vůdkyně Cáceresová, kterou zastřelila skupina mužů v jejím domě. Policie od té doby zadržela pět lidí včetně představitele hydroelektrárny, jejíž stavbě aktivistka bránila.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist