http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/inspekce-ctvrtina-sberen-porusila-zakon-o-odpadech-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Inspekce: Čtvrtina sběren porušila zákon o odpadech

12.10.2016 16:45 | PRAHA (ČTK)
Čtvrtina sběren kovů porušila zákon o odpadech. Zjistili to pracovníci České inspekce životního prostředí (ČIŽP), kteří minulý týden s policisty zkontrolovali více než 140 sběren po celé republice. Nejčastějším prohřeškem bylo přijímání odpadu, jehož výkup od fyzických osob zákon zakazuje.
 

V rámci akce prošlo kontrolou 143 sběren. Porušení zákona zjistili inspektoři ve 37 z nich. "Zjištěné prohřešky povedou s největší pravděpodobností k zahájení správních řízení o uložení pokuty," uvedl vedoucí oddělení odpadového hospodářství ČIŽP Lukáš Kůs.

Jedním z prohřešků bylo vykupování odpadu, jehož výkup od fyzických osob zakazuje zákon. "Šlo například o vrtule a svěrky k upevnění kolejí k pražcům, tedy o veřejně prospěšná zařízení," doplnil Kůs.

Inspektoři také několikrát zaznamenali výkup elektrozařízení v provozovnách, které nemají oprávnění ke zpětnému odběru těchto věcí. Naopak zákaz výplaty hotovosti za kovové odpady všechny kontrolované sběrny respektovaly.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist