http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/moskvane-usporadali-prvni-zimni-cyklojizdu-jelo-se-v-krute-zime
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Moskvané uspořádali první zimní cyklojízdu. Jelo se v kruté zimě

11.1.2016 11:30 | MOSKVA (ČTK)
Akce měla dokázat, že ani drsné ruské klima není překážkou pro rozmach cyklistiky jako nejekologičtějšího způsobu dopravy
Akce měla dokázat, že ani drsné ruské klima není překážkou pro rozmach cyklistiky jako nejekologičtějšího způsobu dopravy
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Stovky Moskvanů bez ohledu na mráz a sníh nasedly v sobotu na jízdní kola, aby uskutečnily první zimní hromadnou jízdu cyklistů v dějinách ruské metropole. Odhady počtu účastníků sahaly od tisícovky po několik tisíc. Trasa po nábřežích řeky Moskvy okolo Kremlu a katedrály Krista Spasitele měřila 14 kilometrů, teplota nepřesahovala 12 stupňů - samozřejmě pod nulou.
 

"Jeli mladí i staří. Někteří - ti s tvůrčími sklony - v novoročních kostýmech, jiní v karnevalových maskách, chránících před větrem," vylíčil internetový list Gazeta.ru.

Akce měla dokázat, že ani drsné ruské klima není překážkou pro rozmach cyklistiky jako nejekologičtějšího způsobu dopravy. Každopádně měli cyklisté v příměstských vlacích přepravu kol zdarma a provoz aut byl omezen.

Podobné hromadné jízdy se pořádají ve více než desetimilionové Moskvě i na jaře a na podzim, tehdy však počet účastníků přesahuje 20 000.

"Samozřejmě na takovou zimu nejsou všichni cyklisté zvyklí, ale lidé přicházejí i po ukončení oficiální akce, a to znamená, že tu podpora pro cyklistiku existuje," řekl televizi NTV organizátor zimní jízdy Vladimir Kumov.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Příběhy české přírody
   

Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist