http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/obchodovani-se-slonovinou-zustane-zakazano-rozhodly-zeme-cites
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Obchodování se slonovinou zůstane zakázáno, rozhodly země CITES

3.10.2016 14:16 | JOHANNESBURG (ČTK)
Mezinárodní obchod se slonovinou je zakázán od roku 1989. Několika zemím včetně Namibie a Zimbabwe ale bylo v roce 1999 a 2008 povoleno prodat svou slonovinu
Mezinárodní obchod se slonovinou je zakázán od roku 1989. Několika zemím včetně Namibie a Zimbabwe ale bylo v roce 1999 a 2008 povoleno prodat svou slonovinu
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Namibie a Zimbabwe neuspěly se svým návrhem a nesmějí ani nadále prodávat vlastní zásoby slonoviny do zahraničí. Zakázali to dnes účastníci schůzky zemí Úmluvy o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin (CITES), která se do středy koná v Johannesburgu.
 

CITES hlasoval proti návrhu Namibie a Zimbabwe, aby byl povolen mezinárodní obchod s jejich slonovinou, oznámila podle agentury AFP organizace na Twitteru.

Zachování zákazu mezinárodního obchodu se slonovinou přivítala vedoucí delegace Světového fondu na ochranu divoké zvěře (WWF). Podle ní se populace afrických slonů výrazně snížila kvůli pytláctví.

Mezinárodní obchod se slonovinou je zakázán od roku 1989. Několika zemím včetně Namibie a Zimbabwe ale bylo v roce 1999 a 2008 povoleno prodat svou slonovinu.

Podle obou jihoafrických států by výtěžek z prodeje jejich zásob použit na financování programů ochrany místních slonů.tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist