http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ostrava-spustila-kampan-na-podporu-ekologickeho-cestovani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Ostrava spustila kampaň na podporu ekologického cestování

22.9.2016 08:35 | OSTRAVA (ČTK)
Ostrava zahájila novou informační kampaň Zdravě po Ostravě, která má motivovat obyvatele města k ekologickým formám cestování. V rámci projektu chce město lidem prezentovat alternativní druhy dopravy a seznámit je s jejich ekonomickými i ekologickými výhodami, řekl Michal Bayer z ostravského magistrátu.
 

"Cílem projektu je oslovit co nejvyšší počet obyvatel města s tématem alternativních způsobů dopravy, jejich přínosu životnímu prostředí i jejich vlastnímu zdraví. Dále je cílem motivace obyvatel k vyššímu využívání prostředků hromadné dopravy, zejména v periodách zimních měsíců se zvýšenou zátěží škodlivin v ovzduší," řekl Bayer.

Kromě propagačních materiálů, webových stránek a sociálních sítí město plánuje na podzim a zimu kontaktní kampaň v ulicích nazvanou Nech auto doma, při níž chce informovat řidiče automobilů o negativním vlivu automobilové dopravy na stav ovzduší ve městě.

Kampaň bude stát zhruba 1,4 milionu korun a převážnou část nákladů městu pokryje dotace ze Státního fondu životního prostředí ČR. Ostravsko se historicky potýká se zhoršenou kvalitou ovzduší, problémy s kvalitou ovzduší mívá především během podzimu a zimy.

"Důležitou oblastí, která má vliv na stav životního prostředí a ovzduší, a která se bezprostředně dotýká života obyvatel, je doprava. Ta je řazena mezi tři klíčové faktory, které ovlivňují stav ovzduší," připomněl Bayer. Dodal, že podobně zaměřené kampaně jsou například i v Brně či Jihlavě.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk

Všechny komentáře (2)

Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

VH

Vladimír Hošek

22.9.2016 14:57
Zbytečně vyhozené peníze, stavění hladové zdi sociálními inženýry. A to dál raději nedomýšlím.
Odpovědět
radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

23.9.2016 06:13
kdyby byla MHD zadarmo, tak by i lidé s ní více jezdili.ve Frýdku-Místku to jde a tak proč ne i jinde?
Odpovědět
reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist