http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/plzensky-kraj-koupi-vlcimu-centru-v-srni-kameru-s-nocnim-videnim
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Plzeňský kraj koupí vlčímu centru v Srní kameru s nočním viděním

29.9.2016 09:50 | SRNÍ (ČTK)
V květnu se v rozlehlém přírodním výběhu narodil vlčímu páru už druhý vrh vlčat. Lidé mohou zvířata sledovat přímo z dlouhé dřevěné lávky vyvýšené nad terén nebo prostřednictvím kamer přímo v objektu návštěvnického centra
V květnu se v rozlehlém přírodním výběhu narodil vlčímu páru už druhý vrh vlčat. Lidé mohou zvířata sledovat přímo z dlouhé dřevěné lávky vyvýšené nad terén nebo prostřednictvím kamer přímo v objektu návštěvnického centra
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | NP Šumava
Záběry z nočního života smečky vlků budou moci za čas pozorovat lidé v návštěvnickém centru v Srní, které je zaměřené na vlky. Centrum, které loni na konci října otevřela správa šumavského parku, se těší velkému zájmu veřejnosti. Za necelý rok ho do 26. září navštívilo přes 192 000 lidí, řekl ČTK mluvčí parku Jan Dvořák.
 

Od začátku roku vidělo letos vlky v návštěvnickém centru kolem 160 000 lidí, opravdový nápor zažívalo zejména o prázdninách a nyní. Zatímco například v květnu a červnu přišlo kolem 7500 lidí měsíčně, v červenci to bylo už téměř 34 000 návštěvníků a v srpnu dokonce 79 085 lidí, řekl mluvčí. Vysoká návštěvnost podle něj trvá, pro Šumavu je typický velký zájem lidí i v období babího léta a nastupujícího podzimu.

V květnu se v rozlehlém přírodním výběhu narodil vlčímu páru už druhý vrh vlčat. Lidé mohou zvířata sledovat přímo z dlouhé dřevěné lávky vyvýšené nad terén nebo prostřednictvím kamer přímo v objektu návštěvnického centra. Protože vlci jsou zvířata s noční aktivitou, dá Plzeňský kraj správě parku 70 000 korun na koupení kamery s barevným nočním viděním, řekl ČTK krajský radní pro životní prostředí Václav Štekl (KSČM). Kameru bude možné umístit kdekoliv ve výběhu a pořídit díky ní i ojedinělé noční záznamy.

"Nejen denní, ale i noční život vlků je velmi zajímavý. Pro člověka je bohužel skrytý, ale právě kamera pro noční vidění by mohla poodhalit roušku tajemství," řekl Dvořák. Počítá se s tím, že kamera bude natáčet noční sekvence, které se pak budou promítat v návštěvnickém centru, poslouží při komentovaných prohlídkách a výukových programech a budou i na webu a facebooku správy parku.Lada Pešková
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Blíž přírodě
Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist