http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prazska-zachranna-stanice-vloni-osetrila-rekordni-pocet-zivocichu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Pražská záchranná stanice vloni ošetřila rekordní počet živočichů

26.1.2016 13:26 | PRAHA (ČTK)
Mezi nejčastější pacienty jinonické stanice patří ježci, zajíci, poštolky, kosi, rorýsi nebo netopýři
Mezi nejčastější pacienty jinonické stanice patří ježci, zajíci, poštolky, kosi, rorýsi nebo netopýři
Foto | Klaus Roggel / Wikimedia Commons
Pražská záchranná stanice vloni ošetřila přes 3000 zraněných a handicapovaných živočichů, o 400 více než v roce 2014. Je to rekordní počet, nejvyšší od začátku fungování stanice v roce 2012. Hlavní město Praha v budoucnu chystá výstavbu nové záchranné stanice za desítky milionů korun.
 

Mezi nejčastější pacienty jinonické stanice patří ježci, zajíci, poštolky, kosi, rorýsi nebo netopýři. Stejně jako v jiných letech tvoří velkou skupinu zraněných zvířat labutě, jejichž největším nepřítelem jsou tramvajové troleje na pražských mostech. Ošetření vloni potřebovali i sovy, třeba sýc rousný, puštík obecný nebo kalous ušatý, i dravci včetně poštolek, motáka nebo krahujce. "Ošetřovatelé si poradili i se třemi jezevci, sedmi ledňáčky říčními, s ropuchou zelenou a skoro padesátkou veverek a podobným počtem kavek," doplnila mluvčí pražských lesů Petra Fišerová.

Záchranná stanice funguje nonstop a ošetřovatelé několikrát denně vyjíždějí k případům po celé Praze. "Zázemí záchranné stanice, která sídlí na okraji Jinonic v blízkosti Prokopského údolí, je však ve velmi špatném a dlouhodobě neudržitelném stavu," vysvětlila mluvčí. V nadcházejících letech by proto v areálu mělo vzniknout moderní léčebné zařízení odpovídající evropským standardům v péči o volně žijící živočichy. Počítá se i s ekoncentrem. Dokončena je projektová studie.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Příběhy české přírody
   

Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist