http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stat-da-40-milionu-na-obnovu-vodnich-ploch-i-likvidaci-autovraku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Stát dá 40 milionů na obnovu vodních ploch i likvidaci autovraků

25.8.2016 14:29 | PRAHA (ČTK)
Ministerstvo životního prostředí rozdělilo téměř 40 milionů korun na projekty, které obnovují vodní plochy s cílem čelit suchu i povodním a rovněž na ekologické zpracování autovraků. Peníze půjdou z národního programu Životní prostředí, informovalo ministerstvo. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) rovněž schválil poskytnutí zvýhodněných úvěrů z prostředků Státního fondu životního prostředí (SFŽP) na dva vodohospodářské projekty podpořené z Operačního programu Životní prostředí.
 

Úvěr ve výši 12 milionů korun k více než 21 milionové dotaci získá Město Albrechtice na Bruntálsku na dostavbu kanalizačního systému za bezmála 56 milionů korun. Sedm milionů korun úvěru dostane k 28 milionové dotaci na projekt splaškové kanalizace a čistírny odpadních vod také obec Biskupice-Pulkov na Třebíčsku.

"Úvěr je poskytován na deset let s jednoprocentní úrokovou sazbou. Obce a města mohou díky našim výhodným úvěrům investovat peníze i do dalších z jejich pohledu důležitých věcí," uvedl Brabec. Státní fond životního prostředí nabízí zvýhodněné úvěry nejen na vodohospodářské projekty, ale i na projekty zaměřené na energetické úspory a brzy i na odpadové projekty. "Aktuálně máme na úvěry v oblasti vodohospodářských projektů z prostředků vyčleněno půl miliardy korun, stejná částka je připravena na energetické úspory a nově chystáme další balíček zvýhodněných úvěrů v souvislosti s vyhlášenými výzvami v OPŽP na odpadové hospodářství," uvedl ředitel fondu Petr Valdman.

Program na ekologické zpracování autovraků funguje už sedmý rokem a ministerstvo do něj dalo 730 milionů korun. Schválené dotace jsou určeny na vytvoření nových sběrných míst odpadu z autovraků, pořízení manipulační techniky, lisů a kontejnerů. "Další příjem žádostí na ekologickou likvidaci autovraků bude spuštěn již 2. ledna 2017," dodal Valdman.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist