http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stat-nabizi-dotace-za-13-milionu-na-ekologickou-vychovu-deti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Stát nabízí dotace za 13 milionů na ekologickou výchovu dětí

2.9.2016 08:00 | PRAHA (ČTK)
Denní programy musí trvat nejméně dvě vyučovací hodiny, nebo 60 minut u školek a pobyty aspoň tři dny
Denní programy musí trvat nejméně dvě vyučovací hodiny, nebo 60 minut u školek a pobyty aspoň tři dny
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Dotace ve výši celkem 13 milionů korun nabízí stát na ekologické vzdělávání, výchovu a osvětu školáků. O peníze na denní programy nebo pobyty pro žáky mateřských, základních a středních škol se mohou ucházet samy školy i různé nadace, spolky či správy národních parků. ČTK to oznámila mluvčí Státního fondu životního prostředí Lucie Früblingová. Maximální výše každé dotace je 200 000 Kč.
 

Cílem dotací je podle ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) zlepšit povědomí dětí a mládeže o důležitosti odpovědnosti člověka vůči životnímu prostředí. "A to především prostřednictvím tvořivých a interaktivních metod s důrazem na kontakt s přírodou," doplnil. I krátkodobé denní programy by se tak měly konat v přírodě, a jen výjimečně přímo ve školách.

Žádosti o dotace z Národního programu Životní prostředí mohou zájemci podávat do 31. října. "Požádat o podporu mohou všechny právnické osoby mimo obchodních korporací. Výše dotace se pohybuje v rozmezí od 50 000 do 200 000 korun a její skutečná výše závisí na počtu účastníků vzdělávací akce a počtu výukových hodin," sdělil ředitel Státního fondu životního prostředí Petr Valdman. Denní programy musí trvat nejméně dvě vyučovací hodiny, nebo 60 minut u školek a pobyty aspoň tři dny.

Ministerstvo již letos v červnu vyčlenilo z prostředků fondu 25 milionů korun na zvýšení kvality ekologických výukových programů či zvyšování kvalifikace pedagogů a lektorů v této oblasti. O dotace byl zájem, za dva měsíce trvání výzvy se sešlo 86 projektů s požadavkem o dotace v celkové výši téměř 92 milionů, což byl skoro čtyřnásobek nabízených financí.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist