http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/taborska-zoo-chce-letos-vybudovat-rozsahly-vybeh-pro-zubry
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Táborská zoo chce letos vybudovat rozsáhlý výběh pro zubry

15.1.2016 01:29 | TÁBOR (ČTK)
Zubr evropský patřil v minulosti mezi tradiční zvířata ve volné přírodě. Postupně však z území současné České republiky zmizel
Zubr evropský patřil v minulosti mezi tradiční zvířata ve volné přírodě. Postupně však z území současné České republiky zmizel
Táborská zoologická zahrada chce letos vybudovat na ploše 5000 metrů čtverečních výběh pro nové stádo zubra evropského. Bude tím napomáhat v projektu návratu tohoto druhu zvířete do české přírody. Zoo v Táboře získala v prosinci samici zubra evropského, která se má stát základem nového stáda. Součástí chystaného rozsáhlého výběhu za stovky tisíc korun bude i malý lesík. ČTK to řekl majitel táborské zoologické zahrady Evžen Korec.
 

"Skupinu zubrů bychom chtěli rozšířit tak, abychom byli schopni odchovávat jedince vhodné pro vypouštění do volné přírody. Na pečlivě vybraných místech by tak žili zubři odchovaní v české zoo a ne jako dosud dovezení ze zahraničí," uvedl Korec. Zubr evropský patřil v minulosti mezi tradiční zvířata ve volné přírodě. Postupně však z území současné České republiky zmizel.

Korec dodal, že zoo letos také zvýší počet vzácných chovů. "Množství chovaných zvířat chceme pravidelně rozšiřovat, pro nové přírůstky ale musíme vždy nejdříve připravit adekvátní prostory," uvedl majitel. Korec hned při získání objektu uvedl, že se hodlá zaměřit především na chov a rozmnožování ohrožených druhů zvířat.

Táborská zoo vznikla v roce 2011. Její zakladatel a první majitel Libor Hrubý však kvůli dluhům musel loni ukončit provoz zoo. Zoologickou zahradu od něj koupil Evžen Korec a na konci června ji opět otevřel. Za šest měsíců roku 2015 zoo navštívilo více než 50 000 lidí. Hrubý nejprve působil jako Korcův poradce, ale brzy v této funkci skončil. "Pan Hrubý byl zaměstnán krátce po znovuotevření zahrady, ještě před koncem loňského jara tento zaměstnanecký poměr skončil," řekl Korec.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk

Všechny komentáře (1)

Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

16.1.2016 01:02
proč nenapíšou kolik těch 100vek tisíc bude ten 1/2 ha výběh stát ?
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist