http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-dusledku-smogu-v-oblasti-parize-plati-dopravni-omezeni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

V důsledku smogu v oblasti Paříže platí dopravní omezení

5.12.2016 13:11 | PAŘÍŽ (ČTK)
Znečištění ovzduší způsobuje každý rok v zimě především silniční doprava, zvlášť vozidla s naftovými motory, topení, ale i zemědělské hnojení
Znečištění ovzduší způsobuje každý rok v zimě především silniční doprava, zvlášť vozidla s naftovými motory, topení, ale i zemědělské hnojení
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V Paříži a jejím širokém okolí platí kvůli smogu od dneška omezení v silniční dopravě. Předně je na většině silnicí nejvyšší povolená rychlost snížena o 20 kilometrů v hodině a nákladní auta nad 3,5 tuny nesmějí do metropole. Opatření formálně platí do půlnoci, ale je podle tamních médií jasné, že budou platit i v příštích dnech.
 

Z rozhodnutí policie ale nebyla zavedena takzvaná střídavá doprava, o kterou přitom volala radnice Paříže. Při střídavé dopravě, která byla již v minulosti několikrát uplatněna, smějí v lichý den jezdit auta jen s lichým číslem poznávací značky a v sudých dnech naopak. V takovém případě bývá zdarma městská hromadná doprava, což slibuje radnice i nyní.

Velké znečištění ovzduší v oblasti francouzské metropole trvá od pátku, kdy policie slíbila brzy zavést i střídavou dopravu. Poté od toho upustila, protože o víkendu se situace trochu zlepšila. Dnes je smog opět vetší a střídavá doprava má platit od úterního rána. Podle radnice by se včasným uplatněním tohoto kroku předešlo zhoršení situace, která ohrožuje zdraví obyvatel.

Znečištění ovzduší způsobuje každý rok v zimě především silniční doprava, zvlášť vozidla s naftovými motory, topení, ale i zemědělské hnojení, uvedlo již dříve sdružení Airparif, které je pověřeno kontrolou kvality vzduchu v regionu Ile-de-France, v němž Paříž leží.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist