http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ve-dvorske-zoo-se-lide-dostanou-k-nosorozcum-temer-na-dosah-ruky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Ve dvorské zoo se lidé dostanou k nosorožcům téměř na dosah ruky

24.9.2016 14:35 | DVŮR KRÁLOVÉ N.L. (ČTK)
"Nosorožci jsou dost výrazně aromatičtí, takže interakce v tomto směru bude hodně kvalitní," uvedla Jiroušová
"Nosorožci jsou dost výrazně aromatičtí, takže interakce v tomto směru bude hodně kvalitní," uvedla Jiroušová
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Simona Jiřičková / Zoo Dvůr Králové
Dvorská zoo v sobotu na Světový den nosorožců otevřela zmodernizované zázemí pro nosorožce. Návštěvníkům nabídne možnost vidět nosorožce za každého počasí. V jejich vnitřní expozici byla instalována skleněná stěna, která zvířata odděluje od diváků. Nesahá ale až do stropu, takže lidé mohou nosorožce i slyšet a cítit, řekla ČTK mluvčí zoologické zahrady Andrea Jiroušová.
 

"Nosorožci jsou dost výrazně aromatičtí, takže interakce v tomto směru bude hodně kvalitní," uvedla Jiroušová.

Skleněná stěna je vyrobena z nerozbitného materiálu podobně jako v expozici slonů. Novou expozici poznají návštěvníci díky pískovcové soše nosorožce, kterou pro dvorskou zoo zpracoval Václav Kyselka během prvního sochařského sympozia v zoo.

Programu oslav Světového dne nosorožců se zúčastnil i anglický malíř Julian Hume. Proslavil se zejména svými uměleckými díly, která zachycují zvířecí druhy na pokraji vyhynutí. Veřejnosti představit svůj obraz posledních žijících nosorožců severních bílých. Lidé si mohli prohlédnout také fotografie Nabiré, posledního nosorožce severního bílého, který žil v Evropě, od fotografa magazínu National Geographic Joela Sartoreho.tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist