http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ve-videnske-zoo-se-narodila-uz-ctvrta-prirozene-pocata-panda
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Ve vídeňské zoo se narodila už čtvrtá přirozeně počatá panda

10.8.2016 07:42 | VÍDEŇ (ČTK)
Žádné jiné zoo v Evropě se nepodařilo přivést na svět pandí mládě přirozenou cestou, upozornila agentura APA. Pandy jsou velmi plachá a neaktivní zvířata, která je obtížné přimět k rozmnožování
Žádné jiné zoo v Evropě se nepodařilo přivést na svět pandí mládě přirozenou cestou, upozornila agentura APA. Pandy jsou velmi plachá a neaktivní zvířata, která je obtížné přimět k rozmnožování
Vídeňské zoo se jako jediné v Evropě daří opakovaně přivádět na svět pandí mláďata počatá přirozenou cestou. Nyní má zoo v Schönbrunnu již čtvrtý takovýto přírůstek vzácného zvířete původem z Číny. Informovala o tom agentura Reuters. Poslední mládě pandy velké se narodilo ve Vídni v neděli. Čtvrtý přírůstek se narodil stejné matce, ostatní její tři mláďata jsou nyní v Číně.
 

Žádné jiné zoo v Evropě se nepodařilo přivést na svět pandí mládě přirozenou cestou, upozornila agentura APA. Pandy jsou velmi plachá a neaktivní zvířata, která je obtížné přimět k rozmnožování. Chovatelé proto většinou sahají k umělému oplodnění samic.

Nejčerstvější přírůstek ve Vídni je dlouhý pouze deset centimetrů a váží jen 100 gramů. Kvůli drobnosti mláděte nedokázali zatím ošetřovatelé stanovit jeho pohlaví. Zoo dočasně uzavře pandí zónu, aby matku s mládětem nikdo nerušil.

Čínská vláda používá takzvanou pandí diplomacii k propagaci své země. O chov vzácných zvířat projevilo zájem i vedení pražské zoo a čeští politici. Na konci června Praha oznámila, že udělala první krok k budoucí stavbě pavilonu pro chov pandy velké, která je symbolem ochrany přírody.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist