http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-severu-francie-uvizli-kulohlavci-nekteri-uhynuli
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Na severu Francie uvízli kulohlavci, někteří uhynuli

3.11.2015 06:04 | CALAIS (ČTK)
Tato skupina migrovala k Faerským ostrovům, kde se kulohlavci rozmnožují a krmí. Ilustrační obrázek
Tato skupina migrovala k Faerským ostrovům, kde se kulohlavci rozmnožují a krmí. Ilustrační obrázek
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na pláži severofrancouzského města Calais v pondělí uvízla skupina deseti kulohlavců černých. Když je lidé našli, bylo už šest zvířat mrtvých. Životy zbylých dvou samic a dvou mláďat zachránili hasiči a další experti. Informovala o tom agentura AFP.
 

Tato skupina migrovala k Faerským ostrovům, kde se kulohlavci rozmnožují a krmí, řekla AFP odbornice z výzkumného střediska mořských savců ve městě La Rochelle na západním pobřeží Francie.

Usoudila, že zvířata zamířila k pevnině možná dobrovolně poté, co dominantní samec zemřel v moři. "Zbytek rodiny by ho pak následoval," vysvětlila Jacky Karpouzopoulosová.

Městské služby, hasičský sbor a členové Ligy na ochranu zvířat (LPA) zmobilizovali síly a dopoledne vrátili přeživší kytovce zpět do moře, přičemž použili i buldozery.

Zástupce pobřežní hlídky poznamenal, že přítomnost podobných mořských savců v úžině Calais v departementu Pas-de-Calais není výjimečná.


Přečtěte si článek Proč velryby a delfíni umírají na plážích? A máme je zachraňovat?

tisknout poslat
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist