http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-necha-sanovat-a-revitalizovat-skladku-v-chuchli-a-slivenci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Praha nechá sanovat a revitalizovat skládku v Chuchli a Slivenci

7.7.2016 15:00 | PRAHA (ČTK)
Praha nechá sanovat a revitalizovat skládku rozkládající se na území Velké Chuchle a Slivence. V současné době hledá firmu, která pro město vypracuje projektovou dokumentaci. ČTK to zjistila z magistrátního seznamu veřejných zakázek. Cena zakázky vzejde z výsledku tendru.
 

Ve výběrovém řízení chce město získat v první fázi projektovou dokumentaci pro zadání stavby, v druhé fázi pak například dokumentaci k získání územního rozhodnutí či stavebního povolení. Rovněž bude hledat autorský dozor revitalizace.

Skládka se nachází na jihozápadě Prahy na katastrálním území Slivence a Velké Chuchle. Skládka byla původně situována do jámových lomů v horní části úbočí svahu. Později se rozrostla i na volný terén do celkové velikosti 15 hektarů a vytváří umělý kopec. Kolem skládky navíc vede významný tzv. biokoridor.

Maximální cena zakázky má být dva miliony korun bez DPH. Přesná cena ale vzejde z výsledku výběrového řízení. Zájemci mohou nabídky podávat do 14. července 2016. Přesně daný zatím není ani termín prací, ty budou zahájeny teprve po podepsání smlouvy s dodavatelem.

tisknout poslat
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist