Výstava představuje možné proměny zapomenutých míst Prahy
V galerii jsou vystavené studie, soutěžní a studentské projekty, které byly zpracované v posledních letech nebo jsou nyní připravované. Jde například o vznikající studii obnovy parku na Vítkově, koncepci pražských břehů, vize pro Rohanský ostrov, studentské projekty pro ostrov Štvanice nebo výsledky soutěže na lávku, která v budoucnu propojí Holešovice s Karlínem.
Výstava patří k aktivitám Landscape festivalu, který se dotýká městského veřejného prostoru a urbanizované krajiny v Česku. Letošní ročník provede návštěvníky stejně jako výstava po lokalitách Prahy, jejichž rozvoj je tématem diskusí. Jedním z hlavních témat bude letos udržitelnost kvality životního prostředí ve vztahu k městské krajině a veřejnému prostoru.
Letošní ideou festivalu je propojení pražských divočin. Na podzim proto dobrovolníci při workshopu osázeli linii propojující přes Karlín Štvanici s Vítkovem cibulemi narcisů. Rozkvetlé jarní květiny by měly v dalších měsících upozornit na místa, kde se při festivalu objeví instalace o rozvoji místa.
Výstava potrvá do 18. března a 13. března nabídne i odbornou debatu. Festival organizuje Galerie Jaroslava Fragnera od roku 2013. V letech 2014 a 2015 se uskutečnil na Nákladovém nádraží Žižkov. O rok později se konal v Opavě a loni se přesunul do Plzně.
reklama