https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-ces-2020-prinesl-eko-novinky-pro-uzivatele-smartfonu-ale-i-masozrouty
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

CES 2020 přinesl eko novinky pro uživatele smartfonů, ale i masožrouty

27.1.2020 10:52
Zdroj | Pixabay
Na začátku ledna 2020 se v Las Vegas uskutečnila největší technologická konference na světě CES 2020. Opět představila řadu zajímavých technologických novinek od maličkých robotů až po elektrická vozidla. Nás ale hlavně zajímaly novinky, které mají vztah k ekologii.
 

Recyklovatelný kryt na mobil

I když svět pociťuje problémy globálního oteplování a čím dál víc se mluví o tom, že za klimatickými změnami stojí právě člověk, na CES bylo představeno překvapivě málo „zelených” produktů. Výjimky se ale našly. Portál Digital Trends si například všiml zajímavých krytů na mobil z recyklovatelných materiálů. Ty představila pod názvem Organicore firma Incipio. Kryt na mobil se dá dokonce kompostovat.

U nás zatím nejsou k dostání, ale pokud i vy inklinujete k přírodním materiálům, můžete zvolit například dřevěný kryt. Některé firmy dokonce za koupi dřevěného krytu zasadí jeden strom, vy pak dostanete certifikát o vysazení sazeničky. Výhodou dřevěných krytů je nádherná přírodní struktura, pevnost a samozřejmě možnost volby zajímavého motivu. Ten je možně na kryt vypálit pomocí umělecké metody nazývané pyrografie, která se používá také na kožené výrobky.

Dřevěný kryt na mobil může být skvělou alternativou nových krytů z recyklovaného materiálu, které se objevily na CES 2020. Zdroj: Unsplash.com

Batoh, který dobije telefon

Další zajímavou novinkou, která myslí na ekologii a ještě ke všemu je užitečná, je nový batoh Targus Cypress+ Ecosmart, který je celý vyrobený z recyklovaných PET lahví. Kromě toho obsahuje kapsičku na mobil, kde se přístroj bezdrátově nabíjí. Funguje na jakýkoliv telefon s podporou Qi. Baterie v batohu vystačí tak na dvě nabití telefonu, ale dá se zaměnit i za baterii s větší kapacitou.

Trochu jiné vepřové

Poslední zajímavá novinka není sice ze světa mobilů, ale zato potěší každého masožrouta. Firma Impossible Foods, která už loni zabodovala Impossible Burgrem, představila výrobek Impossible Pork (neuvěřitelné vepřové), který má připomínat vepřové maso, ale je vyrobený z rostlinných surovin. „Maso” prý chutná vážně skvěle. V dnešní době, kdy velkochovy dobytka stojí za produkcí až 14,5 % skleníkových plynů, může být takováto strava zajímavou alternativou. Už se těšíme, kdy se tento trend dostane až k nám.

Loňské CES ovládl rostlinný Impossible Burger od firmy Impossible Foods. Letos představila Impossible Pork. Zdroj: Bigstockphoto.com

reklama

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist