https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-cez-jako-jedina-ceska-firma-zvitezil-v-prestizni-soutezi-reuters-responsible-business-awards-2023-bodovala-jeho-esg-datova
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

ČEZ jako jediná česká firma zvítězil v prestižní soutěži Reuters Responsible Business Awards 2023: bodovala jeho ESG datová knihovna

10.11.2023 00:36 (ČEZ)
Zdroj | ČEZ
Skupina ČEZ zvítězila v soutěži Responsible Business Awards 2023 organizované agenturou Reuters v kategorii Reporting a transparentnost. Odborná porota v konkurenci dalších 91 projektů nominovaných do této kategorie ocenila on-line datovou knihovnu mapující přehledně téměř 1 800 ESG ukazatelů, která je veřejně přístupná komukoliv. Globálního klání zaměřeného na udržitelnost se zúčastnilo přes 700 firem z celého světa, ČEZ je jedinou českou společností, která uspěla. ESG datová knihovna již v září vyhrála v mezinárodní soutěži Sustainable Company Awards 2023 odborného portálu Environmental Finance.
 
Porota prestižní soutěže čítající 25 odborníků jako vítěze kategorie Reporting a transparentnost vybrala loni spuštěnou interaktivní ESG data knihovnu ČEZ, v níž si kdokoliv může zobrazit téměř 1 800 ukazatelů z let 2018 až 2022 týkajících se životního prostředí, sociálních vztahů a řízení firmy. Svým rozsahem se jedná o největší databázi nefinančních ukazatelů ze všech evropských energetik.

Zdroj | ČEZ

Do stejné kategorie přihlásilo projekty přes 90 společností, do užší nominace se probojovalo 12 projektů. Skupina ČEZ tak soupeřila mimo jiné například s telekomunikačním gigantem Deutsche Telecom, významnou severskou retailovou bankou Danske bank, světovou farmaceutickou firmou AstraZeneca nebo globálním provozovatelem datových center CyrusOne. Celkem se do klání Reuters Responsible Business Awards 2023 přihlásilo na 700 firem z 52 zemí světa.

„Udržitelnost je obrovské téma a je mi nesmírnou ctí přebírat cenu, která potvrzuje, že české firmy jsou ve svých ESG aktivitách schopné nejen držet s globálními hráči krok, ale také být jim inspirací a vzorem. ČEZ má v oblasti udržitelnosti velké ambice a jedním z klíčových pilířů je transparentní reporting toho, jak se nám daří je naplňovat. Toto ocenění patří všem, kdo projekt ESG data knihovny vytvářeli a pomáhají jej neustále zlepšovat a rozšiřovat,“ uvedla členka představenstva a Chief Sustainability Officer Michaela Chaloupková.

Skupina ČEZ postavila svou ambiciózní strategii Vize 2030 – Čistá Energie Zítřka, vyhlášenou před dvěma lety, právě v souladu s principy udržitelnosti. Již loni například deklarovala, že klimatické neutrality dosáhne do roku 2040, tedy o 10 let dříve, než byl původní termín.

ESG datová knihovna Skupiny ČEZ je k dispozici v angličtině i v češtině na webových stránkách. Uživatelé si mohou filtrovat data podle konkrétních mezinárodních standardů, případně podle tematických kapitol (životní prostředí, sociální vztahy, řízení firmy a obecné ukazatele). Údaje si lze zobrazit buď formou tabulky nebo v podobě spojnicového či sloupcového grafu, navíc jsou volně ke stažení.


reklama

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist