PR článek
Continental využívá k výrobě pneumatik materiál z recyklovaných PET lahví
I když ryby jsou obecně považovány za zdravé maso, asi vás neláká představa konzumovat lososa, jehož útroby jsou naplněny mikroplasty. Plasty pod vlivem slunce a slané vody uvolňují chemikálie, které negativně ovlivňují kvalitu mořské vody.
Negativní dopad na turismus i rybolov
Přítomnost plastového odpadu ve vodě má negativní dopad i na cestovní ruch a rybolov. Škody, které vznikají, se odhadují na stovky milionů eur ročně. S ohledem na tyto problémy se prémiový výrobce pneumatik Continental rozhodl využít materiál z recyklovaných PET lahví při výrobě pneumatiky ContiRe.Tex. Tím se snaží přispět alespoň malým dílem ke snížení znečištění moří a oceánů.Raději v pneumatice, než na skládce či v oceánu
Plastové lahve už nemusí být jen zbytečným odpadem, který nakonec skončí na dně oceánu. Společnost Continental přišla s inovativním způsobem, jak efektivně využít recyklované PET lahve a vyrábět z nich pneumatiky!
Vývojáři společnosti Continental vyvinuli řešení, využívá materiál z recyklovaných plastových lahví při výrobě koster pneumatik. Pro výrobu sady 4 pneumatik se takto zužitkuje až 60 recyklovaných PET lahví.
Pneumatiky ContiRe.Tex na první pohled nerozeznáte
Na první pohled pneumatiky s kostrou ContiRe.Tex nerozeznáte od běžných pneumatik ze syntetických materiálů. Jediným rozdílem je speciálního logo na bočnicích pneu.
Ostrý test na Tour de France v loňském roce
Pneumatiky s technologií ContiRe.Tex byly použity na všech doprovodných vozidlech pro Tour de France 2022, což představuje skutečně náročný zátěžový test.
Během této prestižní cyklistické události cyklisté a doprovodná vozidla vybavená pneumatikami Continental absolvovala náročnou trasu dlouhou 3300 km, zahrnující i náročné horské úseky. Tímto byla prověřena nejen fyzický zdatnost jezdců, ale také jízdní vlastnosti těchto ekologicky orientovaných pneumatik Continental.
reklama