https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-ekofilm-na-fakulte-socialnich-studii-debata-dvou-ministru-a-jednoho-hejtmana-jak-je-zenam-v-klimaticke-krizi-koncert-pavla
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

Ekofilm na Fakultě sociálních studií – debata dvou ministrů a jednoho hejtmana / jak je ženám v klimatické krizi / koncert Pavla Čadka

5.10.2023 08:37
Debata na Fakultě sociálních studií
Debata na Fakultě sociálních studií
Zdroj | EKOFILM
V pátek 6. 10. bude den environmentálních témat Ekofilmu na FSS. Sejdeme se už v 9:30 v atriu na koncertě Pavla Čadka, který kombinuje hru na violoncello, folk a decentní vtip. V 10:30 následuje workshop: Jak se ukotvit a dobře být v klimatické krizi - práce s emocemi, který povede psychoterapeut a člen katedry environmentálních studií Bohuslav Binka. Sejdeme se v Atriu FSS MU.
 

Na dopolední program navazuje ve 13:00 v atriu FSS MU diskuse dvou ministrů a jednoho hejtmana na téma: Jaká je současná environmentální politika České a Slovenské republiky? Jaká je naše společná budoucnost v oblasti životního prostředí? Co můžeme v ochraně životního prostředí nabídnout jeden druhému? Debatovat budou Petr Hladík (ministr ŽP v České republice), Milan Chrenko, (ministr ŽP na Slovensku) a Jan Grolich (hejtman jihomoravského kraje). Moderuje prezident festivalu Ladislav Miko.

A v 16:00 zakončíme Ekofilm na FSS MU tématem Jak je ženám v klimatické krizi. Diskuse se zúčastní Anna Pospěch Durnová – politoložka se zaměřením na veřejnou politiku a kulturní sociologii. Zkoumá roli emocí v politice i společnosti a jak emoce odrážejí lidské hodnoty. Hana Korvasová – ředitelka organizace Lipka. Magdalena Maceková – environmentaliska v oblasti architektury a urbanistiky. Sandra Silná – česká farářka Církve československé husitské, působí v náboženské obci u kostela v Brně na Botanické ulici. Chová včely a vaří pivo značky Božínku. Michaela Killarová – psychoterapeutka, kterou zajímají environmentální problémy. Absolvovala výcvik v institutu Gestalt Dialog. Diskuse proběhne v atriu FSS MU. Moderuje Bohuslav Binka.

Po celý pátek je zdarma zajištěno hlídání dětí v dětském koutku. Srdečně zveme!


reklama

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist