https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-ekologicke-nakupovani-latkove-tasky-jsou-opet-v-mode
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

Ekologické nakupování ─ látkové tašky jsou opět v módě!

16.11.2020 13:56
Na ulici je potkáváte stále častěji. Bílé, béžové, červené, modré, s potiskem nebo bez. Řeč je o látkových taškách, které nemusí být nutně jenom nákupní. Proč by ve vaší domácnosti neměla chybět alespoň jedna látková taška?
 

Určitě jste si všimli změn v nákupních centrech. Igelitové tašky a sáčky se pomalu ale jistě nahrazují ekologičtějšími variantami ─ papírovými taškami. Pravdou ale je, že ani tato varianta není ukázkově ekologická. Naproti tomu jsou látkové tašky rozhodně hitem posledních let. Oproti svým plastovým i papírovým sestrám mají několik nesporných výhod.

V prvé řadě je nutno podotknout, že každá z typů tašek má svá pro a proti. Papírová, igelitová i látková taška nějakým způsobem zatěžuje životní prostředí. Nejedná se pouze o jejich likvidaci, dobu rozpadu materiálu nebo délku používání ale také o to, jak náročná je pro přírodu jejich výroba.

Výhody látkových tašek

Látkové tašky se vyrábí z různých druhů materiálů od netkané textilie přes bavlnu a BIO bavlnu. Vlastnosti, respektive výhody, které z nich plynou, ale mají všechny společné.

1. Udrží vysokou hmotnost

Látkové tašky dokáží udržet až 10kilový náklad. Může to být nákup, knihy nebo jiné věci, které potřebujete dostat z bodu A do bodu B. Jen těžko se stane, že by se látkové tašce urvali uši nebo že by se propadlo dno.

2. Dají se opakovaně používat

Jednoduše tašku poskládáte a hodíte do batohu nebo kabelky. Nezabírá téměř žádné místo, takže vám nebude překážet. Jestliže látkovou tašku z bavlny ušpiníte, můžete je znovu vyprat.

3. Jsou šetrné k přírodě

Díky tomu, že je můžete opakovaně používat a je poměrně těžké je zničit, nemusíte si pokaždé kupovat novou. Šetříte tak nejen přírodu, ale také svou peněženku.

4. Mají dlouhou životnost

Jak již výše zmíněné body napovídají, budete-li se o tašku patřičně starat, vydrží vám i roky.

5. Permanentní reklama

Látkové tašky jsou opět v módě, což znamená, že se o ně lidé více zajímají a více je potkáváte na ulicích. A kde jinde umístit perfektně reklamu, než na něco, co lidi vídají každý den. Ano, tašky s logem firmy jsou permanentní reklama. Čím nápaditější a výraznější, tím lépe si je lidé zapamatují a zapamatují si i vaši firmu.


reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist