https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-ergonomicke-zidle-krok-k-udrzitelnejsimu-pracovnimu-prostredi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

Ergonomické židle: Krok k udržitelnějšímu pracovnímu prostředí

28.3.2024 10:26
Foto | ibreakstock / Adobestock.com
Udržitelnost je důležitým tématem, které se prolíná do mnoha oblastí našeho života. Významnou součástí je práce – tvoří velkou část našeho života, i v tomto ohledu bychom proto měli myslet na udržitelnost. Jednou z možností, kde začít, je výběr správné židle.
 

Zdravé sezení

V dnešní době se nabízí mnoho ekologičtějších alternativ, a to i v oblasti židlí.

Je důležité vybírat tak, abyste v práci či doma mohli sedět zdravě. Správná poloha je klíčová – předchází bolestem zad a kloubů, zlepšuje efektivitu i vaši náladu a předchází celkové únavě díky komfortu, který nabízí. K tomu, abyste zvládli sedět správně, vám pomůže ergonomická židle.

Nabízí se spousta různých možností. Skvělou volbou jsou klasické kancelářské židle s ergonomickým designem. Na první pohled vypadají poměrně obyčejně, ve skutečnosti ale pro naše tělo nabízí skvělé benefity. Konkrétní výběr záleží pouze na vás. Základem je, abyste si mohli jednotlivé parametry přizpůsobit sobě na míru. Jde zejména o výšku, ale i nastavení jednotlivých opěrek a podobně.

Touto volbou uděláte něco dobrého pro sebe, navíc může jít i způsob, jak udělat něco dobrého pro planetu.

Kvalitní materiály

Základem zdravého sezení je samozřejmě ergonomická konstrukce židle. Záleží však i na kvalitě použitých materiálů, aby si zachovaly své vlastnosti a mohly tak dobře sloužit po řadu let. Investicí do kvalitní kancelářské židle získáte praktické vybavení, které dlouho vydrží.

Zdravotní židle mnohdy prochází pečlivější kontrolou. Nejde přitom o samotný design, ale i celý proces výroby. Nabízí se firmy, které pečlivě sledují celý proces – nakupují u ověřených dodavatelů, se kterými budují dlouhodobé vztahy.

Díky použití kvalitních materiálů se můžete spolehnout, že vám židle dlouho vydrží. Bude stále poskytovat komfortní sezení pro vaše zdraví a pohodu i po letech. Vyhnete se tak opětovným nákupům nespolehlivých židlí, které mnohdy postupem času ztrácí svou kvalitu.

Udržitelný a ekologický přístup

V dnešní době si některé firmy na udržitelnosti zakládají, mnohdy to poznáte již z jejich webových stránek. Nabízí se pár tipů, jak poznat zodpovědnou společnost, která myslí na přírodu. Základem je transparentnost – mít k dispozici rozmanité informace je důležité. Ať už jde o proces výroby nebo postup zpracování objednávky. Ekologický přístup zahrnuje řadu faktorů. Od samotného nákupu materiálů, přes proces výroby, až po finální balení a dopravu produktu.

Tip: Zjistěte, jak se k udržitelnosti staví firma Liftor.

I nákupem jediné židle můžete výrazně ovlivnit životní prostředí. Je proto důležité vybrat si dodavatele, kterému ekologie není lhostejná. Podpoříte tak férový obchod, získáte skvělé služby i produkt a můžete se těšit z toho, že ve své kanceláři nebo pracovně máte kvalitní produkt, který nabízí řadu benefitů.


reklama

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist