https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-hledate-bezpecne-opalovaci-kremy-bez-plastu-nanocastic-a-testovani-na-zviratech
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

Hledáte bezpečné opalovací krémy bez plastu, nanočástic a testování na zvířatech?

1.6.2023 09:30 (ATTITUDE)
Zdroj | ATTITUDE
To, že se sluníčko nejen dává, ale i bere, není žádná novinka. Jeho teplé paprsky můžou způsobit velmi nepříjemnou reakci na kůži, a tak všichni víme, že je třeba namazat se opalovacím krémem, než se vydáme ven. Ochrana před sluncem je o to víc žádoucí, pokud se jedná o děti nebo zralejší pokožku náchylnou k vráskám.
 
Po opalovacích přípravcích ale zbývají plastové obaly. Navíc spousta z nich využívá chemické filtry, které ničí jak zdraví, tak životní prostředí, zejména cenné korálové útesy. Chemické látky v nich sice chrání pokožku, zároveň ale pronikají do těla, a tak mohou neblaze ovlivňovat organismus. Nemluvě o tom, že se hromady přípravků testují na zvířatech.

Tohle všechno dělají běžné opalováky. Takové ale používat nemusíte, protože existují i minerální opalovací krémy, které výborně chrání pokožku, neškodí zdraví, nezahlcují planetu plastem, netestují se na zvířatech a mají super praktické tuhé složení. To je hromada pozitiv, viďte? Seznamte se s opalovacími tyčinkami od ATTITUDE.

Zdroj | ATTITUDE

Už žádné zbytečné plastové obaly

Planeta je zahlcená plastem a nikdo z nás jí nechce přidávat další odpad. Mnohem lepší, než recyklovat, je žádný plastový odpad nevytvářet. Začněte třeba u opalovacích krémů. Mimo bezpečné a příjemné složení s oxidem zinečnatým si určitě zamilujete i praktický obal opalovacích tyčinek ATTITUDE. K jejich výrobě bylo použito 100% obnovitelných zdrojů energie a obal je kompletně bezplastový. Kartonové balení se tak mnohem snadněji rozkládá a zbytečně nezatěžuje životní prostředí. Jeho šikovná aplikace navíc zajistí, abyste využili maximum obsahu. Stejně jako ostatní výrobky ATTITUDE byla i tyčinka testovaná nezávislou laboratoří pro nepřítomnost škodlivých látek a může se pochlubit certifikací EcoLogo.

Když opalovací krém, pak ten s oxidem zinečnatým. Víte proč?

V opalovacích krémech s fyzikálním filtrem využíváme vlastností přírodních minerálů. Nejčastěji se používá oxid zinečnatý a dioxid titanu. Oba zmiňované jsou rozhodně lepší alternativou než chemicky vyrobené sloučeniny, přesto je ale lepší zvolit zinek. Proč? Krémy s obsahem titanu se totiž po nanesení vždy začnou rozpadat na nanočástice. To jsou extrémně drobné částečky, které pronikají skrze svrchní vrstvy pokožky do těla. V krémech jsou obsaženy hlavně z toho důvodu, že zmírňují bělící efekt.

Oxid zinečnatý patří momentálně k nejbezpečnějšímu pomocníkovi v boji proti škodlivému ultrafialovému záření. I když může být v některých přípravcích zastoupený ve formě nanočástic, na rozdíl od titanu je schopný chránit kůži i v podobě větších molekul, které do těla neproniknou. Těch využívají například přípravky kanadské značky ATTITUDE. Tyto tuhé opalovací krémy neobsahují nanočástice a mají bezpečné složení jak pro člověka, tak pro okolní přírodu. Navíc jsou vhodné pro celou rodinu. Vyplatí se proto sledovat etikety opalovacích krémů, vyhnout se těm s nanočásticemi i škodlivými chemickými látkami.

Opalovací krém v tyčince od ATTITUDE

Pro všechny, kdo jsou aktivní a neustále v pohybu bude opalovací tyčinka požehnáním. Nosit ji s sebou můžete prakticky kdykoliv. Vytáhnete ji v momentě, kdy ji budete potřebovat. Její aplikace je ohromně snadná, a nemusí při ní dojít k doteku prstů krému. Díky tomu tyčinku nijak nekontaminujete, vaše ruce se neušpiní a krému v tyčince bude pomaleji ubývat.

Na výběr máte z mnoha variant. Větší balení opalovacích minerálních tyčinek na celé tělo nebo z drobnějších balení pro péči o pokožku obličeje. Můžete si vybrat tyčinku s příjemnou vůní nebo bez parfemace, která je ještě vhodnější pro citlivou pokožku. ATTITUDE nabízí i speciální edici tuhých opalovacích krémů pro děti, jejichž kůže vyžaduje speciální péči.

Zdroj | ATTITUDE

Tónovací opalovací tyčinka ATTITUDE pro svěží a zářivou pleť

Sluníčko umí pokožku zbarvit do krásného bronzového odstínu. Někdy ji ale vysušuje a může způsobit na obličeji nestejnorodé mapky nebo skvrny. Pro sjednocenou pleť se zdravým leskem, která je šťavnatá a plná života, můžete vyzkoušet aplikovat tónovací opalovací tyčinku ATTITUDE. Nezanechává mastný film, hezky sjednotí pokožku obličeje a ochrání ji před slunečním zářením i předčasným vznikem vrásek. Vyzkoušejte novinku od ATTITUDE, která stejně jako všechny výrobky této kanadské značky není testovaná na zvířatech.

Výhody tuhých opalovacích krémů v tyčince ATTITUDE

   ● Obsahují minerální filtr oxid zinečnatý, který je bezpečný a neproniká pokožkou do těla
   ● Chrání před UVA i UVB slunečním zářením
   ● Neobsahuje škodlivé chemické filtry, které mimo jiné poškozují korály a život v moři
   ● Obsahují přírodní oleje a ingredience
   ● Mají kompletně rozložitelný bezplastový obal
   ● Pro jejich výrobu bylo použito 100% energie z obnovitelných zdrojů
   ● Jsou vhodné i pro děti a citlivou pokožku
   ● Nejsou testované na zvířatech. Vegan.
   ● Nezanechávají bílý film na pokožce
   ● Praktická aplikace prostřednictvím tyčinky
   ● Tuhé složení oceníte nejen na cestách letadlem

reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist