https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-homo-ecologicus
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

Homo Ecologicus

3.5.2019 09:35
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Foto Havlín
Součástí pražského Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství, který se koná v rámci Světového týdne respektu k porodu od 13. do 19. května v areálu gotického paláce ve Sněmovní 7 v Praze, je také výstava Homo Ecologicus, jež si klade za cíl být zdrojem informací pro všechny, kteří si uvědomují, že ekologická volba má smysl.
 

K vidění bude několik tematických okruhů. Nejrozsáhlejší a nejčastěji zmiňovanou součástí našich nákupů, kde je volba směrem k ekologii nejvíce znát, jsou potraviny, kterým se věnuje první tematický okruh zaměřený na biopotraviny a bezobalovou možnost jejich nákupu. Dozvíte se mimo jiné i o zdrojích lokální zeleniny i živočišných produktů formou KPZ (komunitou podporovaného zemědělství).

Další okruh výstavy představuje ekologickou drogerii, se kterou bude uklízení snadné a navíc doprovázené příjemným vědomím, že naše čistota nedělá mnohem horší špínu někde jinde. S ekologickou drogerií je přitom úzce spjata i péče o naše vlastní tělo a volba, zda vůbec a pokud ano, tak jakou kosmetiku bychom mohli využít pro sebe i své nejmenší. Je kosmetika opravdu jen na vnější péči, aniž by ovlivňovala naše tělo zevnitř? Můžete mít kosmetiku vlastní, vlastnoručně vyrobenou? Můžete mít z kosmetiky takovou radost, že se s ní budu chtít i léčit? Můžete kosmetiku používat, jen když se vám opravdu chce, jako radost, nebo je potřeba ji používat denně, aby to mělo smysl? Informace načerpáte přímo na výstavě a také na našich internetových stránkách v sekci Homo Ecologicus.

V rámci výstavy budou prezentována pro někoho možná až překvapivě i intimní ženská témata. Budeme se věnovat jak ekologickým možnostem, které lze využít při menstruaci, tak i lehce tabuizovanému tématu antikoncepce, kde vám zkusíme představit neobvyklou možnost takzvané přirozené antikoncepce. Zkusíme vám otevřít dveře do světa informací o symptotermální metodě. Antikoncepce nemusí být snaha své tělo potlačit a zastavit v jeho aktivitě. Můžete využít metodu, díky které budete mít možnost své tělo poznat a začít si s ním rozumět. Můžete zkusit mít se rády se vším, co vám život a vaše krásné tělo přináší. Antikoncepce se změní ve vědomí, že znáte samy sebe a můžete se rozhodnout, zda chcete nebo nechcete právě počít dítě. A tak se může snadno změnit ve vědomé početí.

Na srdci nám leží i obrovská ekologická a hlavně lidská zátěž dnešní podoby oděvního průmyslu. Ke zlepšení této situace tedy chceme přispět představením alternativních možností v oblékání, a to především materiálovou růzností, která není v rozporu s ekologickou ideou. Tradičně bude v rámci výstavy pro děti a jejich rodiče k nahlédnutí a osahání i přehlídka pestrobarevných moderních systémů látkových plen, protože ty jednorázové jsou nerozložitelné a na skládkách, ani ve spalovnách je už moc nechceme. Přitom existuje mnoho možností, jak se rozhodnout ohleduplněji a s větší radostí a láskou.

Tak pojďte do toho s námi, těší se na Vás Homo Ecologicus na pražském Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství při Světovém týdnu respektu k porodu 2019 ve Sněmovní 7.


reklama

Eva Kučerová

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist