PR článek
Jak vybrat chytré sportovní hodinky?
1. Měření tepové frekvence
Zatímco v běžném životě se bez údaje o tepu spolehlivě obejdete, pro sportovce může být velice užitečný. Pomáhá jim určit energetický výdej a podle toho přizpůsobit sportovní aktivitu.
Měření tepové frekvence dnes bývá standardní součástí všech smart hodinek, přesto se pro jistotu před koupí ujistěte, že vámi vybraný typ danou funkci nabízí.
Tip: Pro ještě přesnější určení energetického výdeje, hledejte smart hodinky s funkcí měření tělesné teploty. Takové přístroje vás ale vyjdou minimálně na 10 000 Kč.
2. Akcelerometr
Podobnou samozřejmostí by měl být tzv. akcelerometr. Jde o funkci, která zaznamenává kam a jak rychle se při sportu pohybujete. Akcelerometr nejčastěji využijí běžci. Hodí se ale i pro plavce či cyklisty.
3. Monitoring spánku
Kvalita spánku může mít přímý vliv na vaše sportovní výkony. Člověk trpící spánkovou deprivací má zpravidla zhoršenou koordinaci a zpomalené reakce. Chytré sportovní hodinky vám poskytnou užitečné a přesné údaje, díky kterým dokážete svůj spánek dlouhodobě zkvalitnit.
4. Sportovní profily
Každé správné sportovní hodinky umožňují přizpůsobení profilů například pro:
-
• běh,
-
• fitness,
-
• plavání,
-
• kolo,
-
• chůzi.
Podle nastaveného profilu se funkce hodinek přizpůsobí dané aktivitě a vy získáte zase o něco přesnější data.
5. Výdrž baterie
Jako aktivní sportovec budete smart hodinky zatěžovat víc než běžný uživatel. Pokud navíc budete využívat funkci monitoringu spánku, nebudete mít možnost dát hodinky každý večer na nabíječku. Proto se piďte po těch, které vydrží alespoň týden.
reklama