https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-jak-vybrat-nejlepsi-roboticky-vysavac-recenze-a-test-top-modelu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

Jak vybrat nejlepší robotický vysavač? Recenze a test TOP modelů

30.10.2020 13:15
Uvažovali jste někdy, že byste si doma usnadnili úklid? Nepochybujeme o tom, že určitě ano. Dnešní doba nám naštěstí přináší nové možnosti, jak toho skutečně můžeme dosáhnout. Velmi zajímavým řešením jsou robotické vysavače, které nás dokáží do značné míry zbavit nutnosti vysávání klasickým vysavačem. Dnešní robotické vysavače totiž už nepatří mezi hračky, jak tomu bylo u prvních modelů. Mohou se stát skutečně efektivním pomocníkem ve vaší domácnosti. Váš klasický vysavač už budete muset vytáhnout pouze jednou za čas.
 

Podívejte se na aktuální nabídku na trhu

Abychom se mohli podívat na to, jakým způsobem vlastně vybírat robotické vysavače, pojďme si je nejprve rozdělit podle typů, které se na trhu nacházejí. Teprve když si zvolíte vhodný typ robotického vysavače, můžete přejít k tomu, že se zaměříte na výběr konkrétního modelu. Mezi nejobvyklejší robotické pomocníky tady patří:

   • Robotické vysavače
   • Robotické vysavače s mopem
   • Robotické mopy

Nejběžnějším typem robotického vysavače je klasické provedení robotického vysavače se systémem kartáčů, který je asi nejčastější volbu zákazníků. Pokud ale máte doma třeba tvrdé podlahy, můžete využít i kombinovaného přístroje, který má speciální textilii s funkcí mopu. Je však nutno dodat, že funkce mopu je spíše doplňková, proto pokud chcete především mopovat, je vhodné koupit přímo specializovaný robotický mop, který je na tuto činnost nejideálnější.

Vybrat správný model vám pomůže nezávislý test

Pokud už jste si tedy vybrali, který konkrétní typ robotického přístroje vás zajímá, je vhodné přejít k výběru konkrétního modelu. Zde je potřeba si uvědomit, že robotické vysavače se pohybují v poměrně širokém cenovém rozpětí. Máme tady ty nejzákladnější modely za několik tisíc korun, ale zároveň také modely, jejichž cena může být v desítkách tisíc korun. Pokud vůbec nevíte, podle čeho byste se měli orientovat, podívejte se na nezávislý test, který vám pomůže vybrat ten nejlepší robotický vysavač. V testu najdete srovnání top modelů na trhu, a to v rámci různých cenových relací.

Nejdůležitější kritéria výběru

Pojďme si nyní ale shrnout, co by pro vás mělo být při výběru ideálního robotického vysavače to nejdůležitější. Každý produkt samozřejmě vybíráme podle určitých parametrů, kdy se snažíme vybrat tak, aby dokázaly protnout naše potřeby. Při výběru robotického vysavače se dívejte především na:

   • Způsob navigace přístroje
   • Detekce nečistot
   • Nádobku na nečistoty
   • Dobu vysávání a nabíjení

Proč jsou tyto vlastnosti důležité?

Právě především způsob navigace přístroje je tím, co do značné míry ovlivňuje efektivitu a kvalitu vysávání. Dobrá navigace robotického vysavače také umožní zkrátit dobu vysávání. Kvalitní a dražší přístroje se pohybují prostřednictvím laseru, kamery nebo GPS. Díky tomu mají skvělý přehled o tom, která místa už byla čištěna, a která nikoliv. Oproti tomu ty nejlevnější modely bez navigace se pohybují prakticky náhodně a nemusí být proto při úklidu tak efektivní.

Pokud máte vysavač, který se umí dobře navigovat, tak přestože přejel přes nějaké místo, neznamená to, že bylo dokonale vyčištěno. Tady se rozhodně hodí vysavače s detekcí nečistot, které vysávají místo nečistotami tak dlouho, dokud není zcela uklizeno.

Pozornost věnujte také nádobce na nečistoty, protože některé modely dokonce umí nádobku samostatně vyprazdňovat. Samozřejmě se typicky jedná o dražší vysavače, ale můžete využít při nákupu slevy, což vám pořízení vysavače rozhodně usnadní. Taková funkce je stojí za to zejména proto, že vás dokáže vlastně zbavit i té zcela základní nutné údržby.

Důležitá je také určitě kapacita baterie, která má vliv na dobu vysávání. Zajímejte se také o dobu nabíjení, přičemž je vhodné vybírat ty modely, které se umí automaticky nabíjet a dokovat.


reklama

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist