https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-jak-vybrat-svitidla-do-podhledu-na-co-se-zamerit-a-na-co-dat-pozor
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

Jak vybrat svítidla do podhledu: na co se zaměřit a na co dát pozor

5.6.2023 09:48
Podhledové svítidlo je moderním a stylovým prvkem, který ve vašem interiéru vytvoří jedinečnou atmosféru. Můžete ho zabudovat do jakékoli místnosti, ale třeba i do šatníku nebo nad knihovnu. Hodí se zkrátka kamkoli, kam potřebujete vnést více světla. Poradíme vám, jak ho správně vybrat.
 

Podhledová svítidla se snadno integrují do stropu nebo podhledu, takže vytváří dojem, že světlo přichází z neznámého zdroje. Tento skrytý prvek osvětlení přispívá k elegantnímu a minimalistickému vzhledu vašeho interiéru, a navíc dokáže zakrýt nerovnosti na stropě a vytváří plynulý povrch, což opět podtrhuje moderní design místnosti.

Podhledová svítidla nabízejí všestranné možnosti využití. Můžete s nimi docílit rovnoměrného osvětlení celé místnosti nebo je umístit podél stěn či podlah pro vytvoření zajímavých efektů a důrazů na architektonické prvky. Podhledová svítidla také mohou sloužit jako skvělý prostředek pro zdůraznění uměleckých děl nebo dalších jednotlivých dekorativních prvků v interiéru.

Důležité parametry pro nákup podhledových svítidel

Výška podhledu

Je zřejmé, že podhledové svítidlo nemůžeme zakoupit bezhlavě jen na základě vzhledu a ceny. Produkt se musí do připraveného podhledu v první řadě fyzicky vejít. Ačkoli na trhu najdete svítidla, která se dají vmontovat do podhledu s minimální výškou 5 cm, řada z nich vyžaduje výšku 6 cm a více. V případě, že máte ve stropě instalovanou izolaci, měli byste pořídit svítidla do izolace přímo určená, nebo je doplnit zábranou, která zaručí, že se izolace nebudou dotýkat.

Výkon a barva světla

Snad všechna podhledová svítidla už dnes využívají moderní LED technologii, která poskytuje vysokou svítivost při nízké spotřebě energie. LED světelné zdroje jsou energeticky úsporné, dlouhotrvající a poskytují širokou škálu světelných teplot. Můžete si tak přizpůsobit osvětlení podle vašich preferencí. Obecně platí, že teplé a útulné světlo zavedete do místností, kde relaxujete, chladnější bílé světlo naopak zvolíte pro pracovní prostor, kde potřebujete lépe vidět.

Pozor na IP krytí

Jak jsme už uvedli na začátku, podhledová svítidla je možné instalovat doslova do každé místnosti. Pokud s nimi ale chcete osvítit prostor se zvýšenou vlhkostí, jako je koupelna, budete potřebovat světla s vyšší odolností vůči vodě. Poznáte je podle hodnoty krytí, označené písmeny IP. Podhledová svítidla do koupelny musejí mít hodnotu IP 44 či vyšší; v případě, že by na ně měla přímo stříkat voda (například ve sprše), budete muset pořídit světla s krytím IP 68. Pro klid duše můžete k nákupu světel přizvat svého elektrikáře, který vám všechno podrobněji vysvětlí.

Je to možná trochu věda, ale jakmile budete mít jednoho dne vybráno a nainstalováno, rozhodně nebudete litovat. Podhledová svítidla jsou v každém případě skvělou volbou pro všechny, kteří hledají moderní a elegantní způsob osvětlení svého domova. S jejich skrytým designem, výkonným LED osvětlením a všestranným použitím podhledová svítidla umějí zcela změnit atmosféru a vzhled každé místnosti.


reklama

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist