https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-novy-portal-spolecne-udrzitelne-propojuje-svet-byznysu-a-udrzitelnosti3
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

Nový portál Společně udržitelně propojuje svět byznysu a udržitelnosti

25.10.2021 07:09
Foto | Blue Planet Studio / Shutterstock
Nový web Společně udržitelně nabízí poradenství v oblasti financování, ale i inspiraci, která firmám pomůže zorientovat se v udržitelných inovacích.
 

Firmy jako hybatelé změn

V souvislosti s klimatickou krizí a cíli evropské Zelené dohody, které na ni reagují, vzniká řada programů, jejichž úkolem je podpořit udržitelný rozvoj. A firmy by je měly využít. Díky investicím do obnovitelných zdrojů energie získají konkurenční výhodu, a především jistotu stability v budoucnosti. Technologických možností řešení i financování projektů je velké množství. Komerční banka se na základě zkušeností z komunikace s klienty rozhodla ve spolupráci s konzultační společností CIRA Advisory sjednotit všechny informace na jeden web – Společně udržitelně.

„Jedním z důležitých impulzů pro vytvoření portálu byli naši klienti a jejich realizované projekty. Ty se mnohdy staly inspirací i pro ostatní podnikatele či firmy. Skutečnost, že KB má historické zkušenosti s financováním takovýchto projektů, nás vedla k přesvědčení, že vytvoření tohoto portálu dává smysl. Věřím, že portál bude nejen inspirací pro další firmy, ale pomůže jim najít vhodné způsoby financování včetně dotačních příležitostí, které posunou jejich byznys správným směrem,” představuje nový projekt Corporate Segment Tribe Leader Blanka Svobodová.

Mapa příkladů dobré praxe

Cílem nového portálu Společně udržitelně je vysvětlit naléhavost příklonu k udržitelným řešením využívajícím obnovitelné zdroje energie a druhotné suroviny, a především ukázat dobré příklady z praxe. Uživatelé na webu najdou přehlednou mapu s mnoha realizovanými projekty v oblastech energetiky, mobility, odpadů i vody. Každá kategorie se podrobně věnuje jednotlivým technologiím. V sekci Aktuality najdou zájemci informace týkající se nejnovějších změn v legislativě, možností financování udržitelných projektů a další novinky, které jim zaručí dokonalý přehled o aktuálním dění v oblasti cirkulární ekonomiky.

Díky propojení Komerční banky s CIRA Advisory mohou uživatelé získat kompletní poradenství z oblasti financování i nastavování cirkulární ekonomiky, a vzít tak odpovědnost za svoji budoucnost do vlastních rukou.


reklama

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist