https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/PR-podzimni-cislo-casopisu-ochrana-prirody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

Podzimní číslo časopisu Ochrana přírody

3.11.2020 15:01 (Ochrana přírody)
Hlavním tématem je tentokrát dvacetiletí našeho nejmladšího národního parku – NP České Švýcarsko.

 

Časopis proto otevírá úvodník Libora Ambrozka, který byl sněmovním zpravodajem zákona o tomto národním parku, a senátora Zbyňka Linharta, v roce 1998 místostarosty Krásné Lípy. Přečtete si také rozhovor se současným ředitelem parku Pavlem Bendou a článek o přeshraniční spolupráci se saskými kolegy od Handrije Härtela. Můžete si projít dvacetiletou cestu zdejších lesů od kulturních porostů k přirozeným procesům a dozvíte se, jak se v Českém Švýcarsku daří sokolům. Podíváte se, jak se vyvíjí návštěvnost tohoto jedinečného území a také, jak se pečuje o zdejší skály.

Ale zavítáte i na další místa. Zkušenosti s novými metodami likvidace invazních druhů rostlin v národním parku Podyjí popisuje Robert Stejskal, připomenete si 70 let od objevu Koněpruských jeskyní nebo můžete s Jiřím Flouskem objevovat taje ochrany přírody na souostroví Svalbard.

Rubrika Právo v ochraně přírody se věnuje novele takzvaného urychlovacího zákona. Petr Svoboda konstatuje, že pod sloganem urychlení výstavby se oslabují klíčové právní nástroje pro ochranu přírody.

A spolu s Václavem Cílkem si můžete vzpomenout na Vojena Ložka, jednoho z nejvýznamnějších českých přírodovědců 20. století.

Přejeme zajímavé čtení.

Toto i starší čísla najdete na internetu.


reklama

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist